اهداف سفر ترامپ به عربستان/ پیگیری قراردادهای تسلیحاتی و سرپوش گذاشتن بر جنایات آل‌سعود

چاپ

آوای شمال/پیرامون اهداف سفر ترامپ به عربستان، اظهار داشت: از آغاز روی کار آمدن ترامپ، احساس می‌شد که وی با اهداف خاصی نگاه ویژ‌ه‌ای به روابط با عربستان دارد.
وی ادامه داد: عربستان به عنوان چکی نقد برای اجرای سیاست‌های آمریکا در منطقه عمل کرده است و دولت ترامپ علارغم سوابق تاریک عربستان در زمینه حقوق بشر، حمایت از تروریسم و عدم وجود ساختارهای دموکراسی، نگاه مثبتی به این کشور دارد و در مجامع بین‌المللی به عنوان متحد از عربستان حمایت و پشتیبانی می‌کند.
زارعی هدف دیگر سفر ترامپ به عربستان را در جهت تحکیم روابط و اهداف سیاست خارجی دولت ترامپ در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا عنوان کرد و افزود: آمریکایی‌ها گسترش روابط رژیم سعودی با رژیم جعلی صهیونیستی را تضمینی برای سیاست‌های آمریکا در منطقه می‌دانند.
این کارشناس مسائل بین‌‌‌المللی تصریح کرد: یکی دیگر از اهداف سفر ترامپ پیگیری و دریافت تضمین‌‌های لازم در زمینه قراردادهای چند صد میلیاردی تسلیحاتی و نظامی است که میان آمریکا و عربستان توافق شده و یا در حال منعقد شدن است.
وی بیان داشت: عربستان در سیاست‌های منطقه‌ای خود بویژه در یمن متحمل شکست‌های فراوانی شده است و رژیم جعلی صهیونیستی و آمریکا نیز حامی این سیاست‌ها بوده‌اند اوضاع داخلی عربستان نیز مناسب نیست و با شرایط سختی موا‌جه‌ شده‌اند یکی دیگر از اهداف این سفر ظاهرا التیام بخشیدن به رژیم آل سعود است.
این کارشناس مسائل بین المللی با اشاره به اینکه عربستان جنگی نیابتی در جهت منافع آمریکا در منطقه به راه انداخته است، خاطر نشان کرد: بحث مقابله با تروریسم که یکی از اهداف این سفر عنوان شده صرفا پوششی برای فریب افکار عمومی است و ترامپ نیز در پی  سر پوش گذاشتن بر جنایات مشترک آمریکا و آل سعود در منطقه است از طرفی مقابله با انقلاب اسلامی و مقاومت نیز یکی دیگر از موضوعات بحث آنان است.