آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 76300
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  رئیس ائتلاف ملی عراق بار دیگر خواستار برگزاری اجلاس منطقه‌ای سران با مشارکت ایران، عراق، عربستان، مصر و ترکیه شد.

  حکیم خواستار اجلاس سران ایران، عراق، عربستان، مصر و ترکیه شد

  آوای شمال/سید عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی عراق بار دیگر دعوت به برگزاری اجلاس منطقه‌ای سران با حضور ایران، عراق، مصر، عربستان و ترکیه شد تا همه مسائل مورد اختلاف با صراحت و صادقانه بررسی شود و نکات و موارد مورد توافق مشخص و حداقل قواعد تعامل سیاسی بین کشورهای محور در منطقه معین شود. […]

  آوای شمال/سید عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی عراق بار دیگر دعوت به برگزاری اجلاس منطقه‌ای سران با حضور ایران، عراق، مصر، عربستان و ترکیه شد تا همه مسائل مورد اختلاف با صراحت و صادقانه بررسی شود و نکات و موارد مورد توافق مشخص و حداقل قواعد تعامل سیاسی بین کشورهای محور در منطقه معین شود.

  وی درخصوص “درایت سران منطقه و آگاهی و درک آنها نسبت به این مسئله – که منطقه در طول تاریخ از جنگ ها سودی نبرده است و در دوران صلح و تفاهم و گفت وگو شاهد شکوفایی بوده است- ابراز امیدواری کرد”.

  سید عمار حکیم درباره کنار گذاشتن هریک از کشورهای منطقه‌ای از گفت وگو و اجلاس های سران هشدار داد و گفت که این امر به تشدید شکاف منجر خواهد شد.

  وی تاکی کرد: جهان امروز، جهان روابط متوازن با همگان است.

  رئیس ائتلاف ملی عراق در بیانیه خود تصریح کرد: ما بار دیگر بر احترام بین کشورهای منطقه تاکید می کنیم زیرا کشمکش و رویایی هیچ سودی برای هیچ یک از کشورهای منطقه ندارد و باعث مصادره اراده ملی کشورها خواهد شد و اجازه دخالت های بین المللی را خواهد داد.

  وی تاکید کرد: جهان امروز، جهان روابط متوازن با همگان است نه جهان تنش آفرینی در روابط منطقه ای و بین المللی.

  سید عمار حکیم در انتقاد ضمنی از برگزاری چهار اجلاس در شهر ریاض گفت: کنار گذاشتن هر کشوری از گفت و گو و اجلاس های سران باعث پیچیده تر شدن اوضاع در منطقه و تعمیق شکاف در آن خواهد شد و تاثیر منفی بر همگان خواهد داشت. ما باید با قدرت برای خاموش کردن شعله بحران و جنگ ها در منطقه تلاش کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات