آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 76228
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور فهرست ۱۸ نشان تجاری سیگارهای قاچاق را اعلام کرد.

  فهرست ۱۸ نوع سیگار قاچاق اعلام شد

  آوای شمال/علی اصغر رمزی گفت: فهرست ۲۰ برند سیگار قاچاق که بدون اخذ مجوز برای تولید یا واردات در بازار عرضه می‌شد، در سال گذشته اعلام شد. وی اظهار داشت : انتشار فهرست سیگارهای قاچاق موجب آگاهی مردم جهت عدم خرید و  مصرف آنها به دلیل مضر بودن آنها و تشدید برخورد با این نام […]

  آوای شمال/علی اصغر رمزی گفت: فهرست ۲۰ برند سیگار قاچاق که بدون اخذ مجوز برای تولید یا واردات در بازار عرضه می‌شد، در سال گذشته اعلام شد.

  وی اظهار داشت : انتشار فهرست سیگارهای قاچاق موجب آگاهی مردم جهت عدم خرید و  مصرف آنها به دلیل مضر بودن آنها و تشدید برخورد با این نام و نشانهای قاچاق  توسط دستگاه های نظارتی می‌شود.

  رمزی گفت:  اخیرا در کارگروه تخصصی مربوطه در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  مقرر شد، تا فهرست یاد شده به روز شده و اقلامی که حجم قاچاق آنها قابل توجه است و فاقد مجوز واردات و یا تولید هستند، تهیه و به دستگاه های ذیربط ابلاغ شود.

  رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور همچنین به  مصرف کنندگان سیگار هشدار داد که سیگارهای قاچاق بدون کنترل آزمایشگاهی وارد بازار می‌شوند، درصد مواد مضر آنها کنترل نمی‌شود و عمدتا  دارای برگهای توتون با سموم دفع آفات نباتی بالا هستند.

  وی تصریح کرد: کارخانه‌های معتبر مجاز به استفاده از این برگهای توتون نیستند و توسط کارخانه‌های غیر مجاز در برخی کشورها از جمله برخی کشورهای همسایه خریداری و اقدام به تولید برندهای جعلی سیگارهای متفاوت که برندهای معروف و گران قیمت را نیز شامل می‌شود، می‌نمایند.

  رمزی خاطر نشان کرد: این نوع سیگارها دقیقا با همان دستگاه‌های پیشرفته کارخانه‌های اصلی تولید و بسیار مشابه برند اصلی هستند و برای مصرف کننده  غیر قابل تشخیص می باشند و لی در حال حاضر ملاک تشخیص اصلی یا قاچاق بودن سیگارها داشتن پیام و تصویر بهداشتی است و سیگارهایی که تصویر بهداشتی مانند تصویر ریه یا چکمه و یا … را ندارند، قاچاق تلقی می‌شوند.

  رمزی با بیان فهرست یاد شده اصلاح و اقلامی که در حال حاضر فاقد مجوز واردات و یا تولید هستند، افزود : قاچاق این سیگارها قابل توجه است و در قالب ۱۸ نام نشان تجاری (برند) به عنوان سیگارهائی که قطعا قاچاق محسوب می‌شود، به شرح جدول زیر تهیه و به دستگاه های نظارتی از سوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ابلاغ شد، تا در سطح بازار و عرضه برخورد قانونی با شدت بیش از پیش صورت گیرد:

  ردیف    نام سیگار    ردیف    نام سیگار

  ۱    مارلبرو           ۱۰       بن

  ۲    رویال ۵          ۱۱       اروس

  ۳    رویال             ۱۲        آفایر (افیر)

  ۴    میکادو            ۱۳        سناتور

  ۵    کینگ دام         ۱۴        لامبورگینی

  ۶    سر                 ۱۵        مراد

  ۷    والدن              ۱۶         امرالد (emerald)

  ۸    میامی             ۱۷         دی اند جی

  ۹    اس ایکس         ۱۸         ماک (مک)

   

  برچسب ها :

  نظرات