آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 76095
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  کودکانی که دچار اضافه وزن هستند، 4 برابر بیشتر از کودکان همسن خود که وزن طبیعی دارند، در معرض ابتلا به دیابت نوع دوم قرار دارند.

  دیابت در کمین کودکان چاق

  اوای شمال/محققان در تازه‌ترین پژوهش‌های خود به این نتیجه رسیدند که کودکان چاق ۴ برابر بیشتر از دیگر کودکان در معرض ابتلا به دیابت قرار دارند. یک تیم تحقیقاتی از کالج کینگ لندن با مطالعه بر روی ۳۷۰ هزار کودک، به این نتیجه رسیدند کودکانی که دچار اضافه وزن هستند، چهار برابر بیشتر از کودکان […]

  اوای شمال/محققان در تازه‌ترین پژوهش‌های خود به این نتیجه رسیدند که کودکان چاق ۴ برابر بیشتر از دیگر کودکان در معرض ابتلا به دیابت قرار دارند.

  یک تیم تحقیقاتی از کالج کینگ لندن با مطالعه بر روی ۳۷۰ هزار کودک، به این نتیجه رسیدند کودکانی که دچار اضافه وزن هستند، چهار برابر بیشتر از کودکان همسن خود که وزن طبیعی دارند، در معرض ابتلا به دیابت نوع دوم قرار دارند.

  سرپرست تیم تحقیق از کالج کینگ لندن در این باره می گوید: «کودک چاق چهار برابر بیشتر با ریسک ابتلا به دیابت تا سن ۲۵ سالگی روبروست.»

  بر اساس آمار منتشر شده، تعداد کودکان مبتلا به دیابت نوع دوم از هر ۶ نفر در میان ۱۰۰ هزار نفر در سال ۱۹۹۴ به ۳۳ مورد در هر سال افزایش یافته است.

  محققان دریافتند، کودکان دارای شاخص توده بدنی بالاتر در مقایسه با کودکان دارای وزن عادی، به مراتب بیشتر در معرض ابتلا به دیابت نوع ۲ بودند.

  پژوهش‌های صورت گرفته نشان می‌دهد، از هر ۱۱ بزرگسال یک نفر به دیابت نوع دوم مبتلاست که این رقم برابر با ۴۱۵ میلیون نفر در سراسر جهان می‌شود.

  انتظار می‌رود دولت‌ها برای پیشگیری از این بیماری هر چه زودتر اقدام به سیاست‌گذاری‌های مفید کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات