آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 13 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 75997
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  حمله شماری از محافظان رئیس‌جمهوری ترکیه به تظاهرکنندگان در واشنگتن، خشم و نگرانی آمریکا را به دنبال داشته است.

  انتقاد شدید آمریکا از رفتار محافظان اردوغان

  آوای شمال/پس از انتشار گزارش‌ها در مورد حمله شماری از نیروهای امنیتیِ همراه رئیس‌جمهوری ترکیه در واشنگتن، به گروهی از معترضان به «رجب طیب اردوغان» در برابر سفارت ترکیه، وزارت خارجه آمریکا گفته نگرانی خود را «به‌جدی‌ترین شکل ممکن» ابراز کرده ‌است. «هدر ناوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، چهارشنبه گفت: «خشونت هرگز واکنشی مناسب به […]

  آوای شمال/پس از انتشار گزارش‌ها در مورد حمله شماری از نیروهای امنیتیِ همراه رئیس‌جمهوری ترکیه در واشنگتن، به گروهی از معترضان به «رجب طیب اردوغان» در برابر سفارت ترکیه، وزارت خارجه آمریکا گفته نگرانی خود را «به‌جدی‌ترین شکل ممکن» ابراز کرده ‌است.

  «هدر ناوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، چهارشنبه گفت: «خشونت هرگز واکنشی مناسب به آزادی بیان نیست. ما، همه جا، از حق مردم برای برخورداری از آزادی بیان و اعتراض مسالمت‌آمیز، حمایت می‌کنیم.»

  این سخنگو افزود: «ما با شدیدترین لحن ممکن، نگرانی خود را به جدی‌ترین شکل ممکن با دولت ترکیه در میان گذاشته‌است».

  براین اساس، رجب طیب اردوغان برای دیدار و گفت‌وگو با همتای آمریکایی خود «دونالد ترامپ»، به واشنگتن سفر کرده است. اما بخش از این سفر تحت‌الشعاع راهپیمایی و اعتراضات شماری از معترضان به سیاست‌های رئیس‌جمهوری ترکیه و درگیری محافظان اردوغان با معترضان قرار گرفته‌ است.

  شماری از شاهدان در محل گفته‌اند، در جریان اعتراضات در برابر سفارت ترکیه در واشنگتن، محافظان همراه رئیس‌جمهوری ترکیه در آمریکا، از صف نیروهای پلیس آمریکا گذشته‌اند و «با مشت و لگد» به شماری از معترضان «حمله کرده‌اند».

  یک سخنگوی پلیس آمریکا نیز در شرح درگیری محافظان رئیس‌جمهوری ترکیه، آن را «حمله‌ای خشونت‌بار به اعتراضی مسالمت‌آمیز» توصیف کرده‌است. پلیس می‌گوید در حال بازبینی تصاویر ضبط‌شده از واقعه است و در نظر دارد مظنونان را شناسایی کرده و تحقیقاتی انجام دهد.

  بنا بر گزارش‌ها دو مظنون، اما نه از ماموران همراه اردوغان، بازداشت شده‌اند. در جریان این حادثه، ۱۱ نفر نیز زخمی شده‌اند.

  به گزارش روزنامه «واشنگتن‌پست»، در میان افرادی که پلیس در حال انجام تحقیقات اولیه در مورد آنهاست، شماری از محافظان مسلح اردوغان نیز حضور دارند.

  علاوه بر وزارت خارجه آمریکا، شماری از قانون‌گذاران ایالات متحده نیز در مورد حادثه روز چهارشنبه ابراز نگرانی کرده‌اند؛ از جمله «اد رویس» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان که گفته است «ماموران دولت‌های خارجی هرگز نباید از روند قضایی ناشی از رفتارهای تبهه‌کارانه خود، مصون بمانند»

  برچسب ها :

  نظرات