آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 75953
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  در حالی که وزارت خارجه آمریکا سفیر ترکیه را احضار کرد، رئیس کمیته خدمات مسلح سنا خواستار اخراج وی شد.

  آمریکا سفیر ترکیه را احضار کرد/ سناتور مک‌کین: سفیر ترکیه را از آمریکا اخراج کنید

  آوای شمال/درپی حمله اعضای تیم حفاظتی «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه به معترضان کُرد در واشنگتن مقابل سفارتخانه این کشور، وزارت خارجه آمریکا سفیر ترکیه را برای اعتراض احضار کرد. یک منبع در وزارت خارجه آمریکا به شبکه «سی‌ان‌ان» گفت «سردار قلیچ» سفیر ترکیه در واشنگتن روز چهارشنبه و پیرو «اقدام عمیقا نگران کننده […]

  آوای شمال/درپی حمله اعضای تیم حفاظتی «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه به معترضان کُرد در واشنگتن مقابل سفارتخانه این کشور، وزارت خارجه آمریکا سفیر ترکیه را برای اعتراض احضار کرد.

  یک منبع در وزارت خارجه آمریکا به شبکه «سی‌ان‌ان» گفت «سردار قلیچ» سفیر ترکیه در واشنگتن روز چهارشنبه و پیرو «اقدام عمیقا نگران کننده پرسنل امنیتی (رئیس جمهور ترکیه) به این وزارتخانه احضار شد.

  به نوشته «سی‌ان‌ان» این منبع همچنین از آغاز تحقیقات گسترده برای پاسخگو کردن عاملان این حمله و همچنین ابراز نارضایتی به دولت ترکیه خبر داد.

  وی ادامه داد: «قوانین بین‌المللی به سران دولت‌ها و اعضای تیم حفاظتی آنها مصونیت از بازداشت و دستگیری اعطا می‌کند. آمریکا این مصونیت را درک می‌کند زیرا برای خودش در کشورهای خارجی نیز چنین حفاظتی ارائه می‌کند.»

  سناتور «جان مک‌کین» رئیس کمیته امور مسلح مجلس سنای آمریکا گفت: «ما باید سفیر ترکیه را از کشور بیرون کنیم. باید افرادی را که عمل غیرقانونی ضرب و شتم وحشیانه مردم را انجام دادند شناسایی و مجازات کنیم.»

  روز سه‌شنبه و در حاشیه سفر اردوغان به آمریکا، گروهی از معترضان به سیاست‌های وی که اکثراً ترک‌تبار بودند، در برابر اقامتگاه سفیر ترکیه در آمریکا تجمع کردند و شعارهایی علیه وی دادند که سپس با دستور شخص اردوغان، محافظان وی به آنها حمله کردند. (جزئیات بیشتر)

   

  برچسب ها :

  نظرات