آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ , Wednesday 23 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 75938
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  دانشگاهیان نیز مانند دیگر اقشار کشورمان هفته گذشته را با هیجان حضور در انتخابات سپری کردند.

  شور انتخاباتی در دانشگاه‌ها

  اوای شمال/امروز جمعه ۲۹ اردیبهشت‌ماه، دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  در کشورمان برگزار می‌شود و دانشگاهیان نیز مانند اقشار دیگر در هفته گذشته با هیجان انتخابات رو به رو بودند. جامعه دانشگاهی با صدور بیانیه‌هایی بر حضور حداکثری در انتخابات تأکید کردند. * انتصابات آموزش عالی با حکمی از سوی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی، محسن […]

  اوای شمال/امروز جمعه ۲۹ اردیبهشت‌ماه، دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  در کشورمان برگزار می‌شود و دانشگاهیان نیز مانند اقشار دیگر در هفته گذشته با هیجان انتخابات رو به رو بودند.

  جامعه دانشگاهی با صدور بیانیه‌هایی بر حضور حداکثری در انتخابات تأکید کردند.

  * انتصابات آموزش عالی

  با حکمی از سوی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی، محسن قدمی به سمت مشاور استراتژیک رئیس دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد.

  با حکمی از سوی علی‌محمد نوریان سرپرست دانشگاه آزاد، علی محمد رنجبر مشاور علمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شد.

  طی حکمی از سوی حجت‌الاسلام کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد «رضا نصیری» به عنوان مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد.

  نوریان طی ابلاغی مسئولیت برنامه ریزی، سامان دهی و ارتقاء کیفی خبرگزاری های آنا، ایسکانیوز و روزنامه فرهیختگان را به صالح اسکندری واگذاری کرد.

  *بخشنامه سرپرست دانشگاه آزاد به تمام واحدها

  علی‌محمد نوریان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه ای به تمام معاونان، روسای مراکز، مدیران کل سازمان مرکزی و روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور تاکید کرد: تمام حوزه‌های دانشگاه نسبت به در اختیار قرار دادن اسناد مالی مورد نیاز برای حسابرسی مستقل، همکاری و تعامل لازم را با موسسه حسابرسی «مفید راهبر» داشته باشند.

  علی محمد نوریان در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی که با دعوت تعدادی از مدیران موسسه حسابرسی مفید راهبر برگزار شد، با اشاره به صدور بخشنامه مهم حسابرسی مستقل از دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به تمام معاونان، روسای مراکز، مدیران کل سازمان مرکزی و روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور گفت: خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی ضمن استقبال از حسابرسی مستقل، انتظار دارد موسسه مفید راهبر با سرعت بیشتری این حسابرسی را از واحدهای مختلف دانشگاه انجام دهد تا انشاالله پس از آن ضمن حاکم شدن شفافیت و روشن شدن عملکرد مالی مدیران در دوره‌های مختلف دانشگاه، ساختارهای مالی نیز در راستای شفافیت بیشتر اصلاح شوند.

  وی گفت: در بخشی از این بخشنامه آمده است؛ با عنایت به مصوبه مورخه ۳/۲/۱۳۹۶ هیات امناء، ضمن مرعی داشتن ماده ۳۹ از فصل هفتم آیین نامه مالی و معاملاتی دانشگاه، بدین وسیله موسسه حسابرسی مفید راهبر جهت حسابرسی مستقل از حوزه های مختلف سازمان مرکزی، واحدها و مراکز آموزشی و سازمان سماء دانشگاه برای صورت‌های مالی سال ۱۳۹۵ و سایر بررسی‌های لازم و مرتبط در سال های گذشته، تعیین و معرفی م‌ی‌شود. لذا مقتضی است تمام حوزه‌های اخیر‌الذکر نسبت به در اختیار قرار دادن اسناد مالی مورد نیاز، همکاری و تعامل لازم را با موسسه فوق الذکر مبذول کنند.

  نوریان افزود: ما هر چه سریع‌تر باید ساختارهای مالی دانشگاه را بر اساس اصول حسابرسی حرفه‌ای ساماندهی کنیم و شفافیت مالی را سرلوحه تمام فعالیت‌های خود قرار دهیم.

  سرپرست دانشگاه آزاد با برشمردن سوابق موسسه حسابرسی مفید راهبر گفت: هر چه زودتر باید گزارش وضعیت مالی دانشگاه، توسط رئیس هیئت موسس و هیات امنا خدمت مقام معظم رهبری و در شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شود.

  همچنین در این جلسه هوشنگ نادریان مدیر عامل موسسه حسابرسی مفید راهبر ضمن قدردانی از اهتمام مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به حسابرسی مستقل گفت: حسابرسی مستقل صیانت از مدیریت اجرایی دانشگاه در حال و گذشته است.

  وی با اشاره به سوابق این موسسه افزود: موسسه مفید راهبر اولین موسسه طبق اعلام جامعه حسابرسان رسمی کشور و موسسه معتمد بورس است.

  شایان ذکر است، در این جلسه اعضای هیئت رئیسه دانشگاه ضمن استقبال از حسابرسی مستقل توسط موسسه مفید راهبر اعلام آمادگی کردند؛ تمام تعاملات و همکاری‌های لازم در این خصوص را با حسابرسان مستقل داشته باشند.

  * ۳۱ اردیبهشت آخرین مهلت ثبت‌نام دوره‌های کاردانی فنی و حرفه‌ای

  ثبت‌نام برای شرکت در دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی ـ غیرانتفاعی سال ۱۳۹۶ منحصراً به صورت اینترنتی از ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه آغاز شده است و تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ادامه دارد.

  داوطلبانی که تاکنون موفق به ثبت‌نام در این دوره‌ها نشده‌اند، تا ۳۱ اردیبهشت فرصت دارند نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه خود اقدام کنند.

  پذیرش در ۳۱ رشته مورد پذیرش در دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی سال ۱۳۹۶ به صورت بدون آزمون (پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی) و پذیرش در ۱۱ رشته به صورت با آزمون صورت می گیرد.

   ظرفیت نهایی پذیرش ۲۹۴ هزار و ۶۸۴ نفر است. تاکنون نیز تعداد ۲۵ هزار و ۱۹۰ داوطلب در این دوره ها ثبت نام کرده اند. دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته در دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۳۹۶ در سایت سازمان سنجش منتشر شده است.

  تمام داوطلبان متقاضی ثبت نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی می‌توانند در آزمون مذکور ثبت‌نام و شرکت کنند و در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند، به عنوان داوطلب مقطع کاردانی منحصراً در یک رشته امتحانی و متناسب با رشته تحصیلی  و کد رایانه ای چهار رقمی دیپلم خود (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون) متقاضی ادامه تحصیل شوند.

  بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۳۹۶ در رشته هایی که پذیرش در آنها با آزمون است در روز جمعه ۱۳ مرداد ۹۶ برگزار خواهد شد و داوطلبان می توانند از روز سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۹۶ تا روز پنجشنبه ۱۲ مرداد ۹۶ با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.

   نتایج نهایی پذیرش در رشته های با آزمون و بدون آزمون در دهه آخر شهریورماه ۹۶

   

  برچسب ها :

  نظرات