یوونتوس – لاتزیو؛ رویای دوگانه و آرزوی جام

چاپ

آوای شمال/اولین جام فصل یوونتوس آماده را رقم می‌زند یا لاتزیو بار دیگر تخصص اخیر خود در فتح این رقابت‌ها را به رخ می‌کشد؟

برای روشن شدن این ابهامات باید با دید خاصی به فینال ساعت ۲۳:۳۰ چهارشنبه شب  جام حذفی ایتالیا بین لاتزیو و یوونتوس در ورزشگاه المپیک رم نگریست چون هر ۲ تیم حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

 راه پرپیچ و خم صعود

یوونتوس برای صعود به بازی نهایی آتالانتا، میلان و ناپولی را حذف کرد و لاتزیو برای اینکه رقیب بانوی پیر در بازی نهایی شود، مجبور به گذر از سد جنوا، اینترمیلان و رم شد. هر ۲ تیم با حذف ۲ رقیب بزرگ نشان دادند شایستگی حضور در بازی نهایی را دارند.

لشکر بدون مصدوم 

با توجه به استراحت بازیکنان کلیدی هر ۲ تیم در بازی هفته سی و ششم سری A، لاتزیو و یوونتوس بدون مصدوم به مصاف هم می‌روند. یوونتوس در حالی که می‌توانست با برتری بر رم، نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌اش جشن قهرمانی برپا کند، ۳ بریک شکست خورد تا حالا برای ششمین قهرمانی متوالی لیگ به یک پیروزی در ۲ بازی باقی مانده نیازمند باشد. لاتزیو هم در زمین فیورنتینا شکست خورد اما قطعا برای این بازی آماده است. یوونتوس در این بازی به دنبال اولین جام از ۳ جام مورد نظر این فصل رویایی خودش است.

 رویارویی‌های قبلی 

یوونتوس ۲۳ بازی از ۲۸ رویارویی قبلی را برده و۵ بار هم لاتزیو به برتری رسیده است. یووه شرایط روحی بهتری دارد اما فراموش نکنید لاتزیو تیم تک‌ بازی‌های مراحل حذفی نام دارد!

نکات کلیدی 

لاتزیو در ۱۳ بازی اخیر موفق به شکست یوونتوس نشده است.

تیم شهر رم هر ۲ فینال قبلی خود در جام حذفی ایتالیا را در وقت‌های اضافه برده است.

یوونتوس در ۵ بازی قبلی فقط یک بار موفق به بسته نگه داشتن دروازه‌اش شده است.

 ترکیب احتمالی 

یوونتوس: بوفون، بارزالی، بونوچی، کیه‌لینی، آلوز، لمینا، مارکیسیو، ساندرو، ماندزوکیچ، ایگواین و دیبالا

لاتزیو: استراکوچا، باستا، دی‌وری، هوئت، اندرسون، لولیچ، رادو، میلنکوویچ، رادو، کیتا و ایموبیله