آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ , Monday 14 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 75634
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی حمایت حقوقی‌های سنتی بازار سهام را در گروه‌‌های هلدینگ‌ پتروشیمی، پالایشی و خودرویی‌ها را به نظاره نشستند که با این وجود معاملات کم عمقی در بازار رقم خورد.

  تقویت ۲۱۴ واحدی شاخص کل بورس/ حمایت حقوقی‌های بورس از نماگرها

  آوای شمال/شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ۹۶ با افزایش ۲۱۴ واحدی به رقم ۸۰ هزار و ۳۴۴ واحد دست یافت. شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۲۳ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۴۲۱ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام […]

  آوای شمال/شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ۹۶ با افزایش ۲۱۴ واحدی به رقم ۸۰ هزار و ۳۴۴ واحد دست یافت.

  شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۲۳ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۴۲۱ واحد را به نمایش گذاشت.

  شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۱۵۹ واحدی به رقم ۸۷ هزار و ۶۲۴  واحد دست یافت.

  شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۹۱ واحدی به رقم  ۵۵ هزار و ۷۸۴  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۸۰۹  واحدی عدد ۱۷۷ هزار و ۹۰۸  واحد را به نمایش گذاشت.

  امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) بدون تغییر چندانی روی ۹۱۵  واحد رسید.

  براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت پالایش نفت بندر عباس با ۶۰ واحد، هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۵۹ واحد و خدمات انفورماتیک با ۲۵  واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

  در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت فولاد مبارکه با ۲۱ واحد ، گسترش نفت و گاز پارسیان با ۱۹ واحد و  آسان پرداخت پرشین با ۱۶ واحد کاهش، بیشتری تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

  به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۱۸۶ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۹۴۳ میلیون و ۲۰۹ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۶ هزار و ۳۶۸  نوبت داد و ستد بود.

  طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های لیزینگ رازی، سیمان خزر، تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های ماشین‌سازی اراک، سرمایه‌گذاری سبحان، کی‌بی‌سی، مدیریت سرمایه‌گذاری امید، شیر پاستویزه پگاه اصفهان، چرخشگر، سیمان شاهرود، خدمات انفورماتیک، مخابرات ایران، سبحان‌دارو، حق تقدم خرید سهام سیمان شاهرود و گسترش صنایع و خدمات کشاورزی متوقف شدند.

  امروز همچنین آگهی عرضه ۶٫۱۵ درصد از حق تقدم سهام شرکت سرمایه‌گذاری توکا فولاد به قیمت پایه هر سهم ۲۰ تومان در بازار درج و روانه میز فروش بورس تهران شد.

  به گزارش فارس، امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، کمتر از ۱۱۰ میلیون سهم سایپا به ارزش کمتر از ۱۵ میلیارد تومان میان سهامداران عمده منتقل شد. همچنین کمتر از ۴۰ میلیون سهم بانک حکمت ایرانیان به ارزش بیش از ۵ میلیارد تومان کد به کد شد.

  بر اساس این گزارش همزمان با داغ‌تر شدن برگزاری مجامع عادی سالیانه بورس تهران در آخرین روز از هفته انتخاباتی خود در حالی شاهد حمایت یک‌دست حقوقی‌های سنتی بازار در گروه‌های پیشرو و حامی شاخص بورس از جمله در هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس سایپا و همچنین گروه پالایشی‌ها بود که همچنان بازار پایه فرابورس چراغ سبز خود را بر روی صفحه بازان کم تعداد این بازار نشان داده است.

  در این بین گروه‌های کوچک بازار از جمله غذایی‌ها، قطعه‌سازها و دارویی‌ها در آستانه برگزاری مجامع عادی سالیانه و انتظار برای برخورداری از سود تقسیمی مناسب میان سهامداران همچون با اقبال معامله‌گران بازار سهام روبرو هستند.

  به گزارش فارس، اغلب معامله‌گران بازار سهام در حالی رقابت‌های انتخاباتی این دوره ریاست جمهوری را دنبال کردند که عدم برنامه مشخص و مدون از سوی کاندیداها برای ترسیم چشم‌آنداز بازار سرمایه و تداوم رکود حاکم بر فضای کلی معاملات باعث بی‌انگیزه شدن اغلب معامله‌گران در این بازار شده است.

   

  برچسب ها :

  نظرات