آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ , Sunday 20 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 75588
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  سه مرد استرالیایی پس از نمایش یک قطعه طلای سرقتی در صفحه فیس‌بوک، بلافاصله از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

  فروش طلای سرقتی در فیس‌بوک، کار دست دزدان داد!+ عکس

  آوای شال/سه مرد استرالیایی که در نزدیکی یک معدن طلا، اتراق کرده و مشغول کباب خوردن بودند یک قطعه کمیاب و بزرگ طلا به وزن بیش از یک کیلوگرم را پیدا کردند و آن را برای خود برداشتند. “اندرو مارک وارن”، استفان لیندسی راو” و “مایکل جیمز” که می‌دانستند قطعه طلا متعلق به معدن است […]

  آوای شال/سه مرد استرالیایی که در نزدیکی یک معدن طلا، اتراق کرده و مشغول کباب خوردن بودند یک قطعه کمیاب و بزرگ طلا به وزن بیش از یک کیلوگرم را پیدا کردند و آن را برای خود برداشتند.
  “اندرو مارک وارن”، استفان لیندسی راو” و “مایکل جیمز” که می‌دانستند قطعه طلا متعلق به معدن است و باید آن را تحویل مقامات ذی‌صلاح دهند، تصمیم گرفتند آن را برای خود بردارند. این قطعه بزرگ طلا بیش از ۳۶ هزار پوند ارزش‌گذاری شده است.
  فروش طلای سرقتی در فیس‌بوک، کار دست دزدان داد!+ عکس
  این سه مرد یک سفر اکتشافی ناموفق را آغاز کرده بودند و پس از آنکه در معدن متروکه نزدیک به کونانالینگ، واقع در غرب استرالیا، و در داخل یک گودال قطعه طلا را پیدا کردند، تصمیم گرفتند آن را به عنوان کشف بزرگ خود معرفی کنند.
  آنها تلاش کردند با انتشار عکس طلای کشف شده در فیس‌بوک برای آن مشتری مناسبی پیدا کنند؛ اما همین کار موجب شد از سوی پلیس استرالیا شناسایی شوند.
  قاضی مسئول رسیدگی به پرونده این سه مرد به دلیل آنکه آنها هیچ برنامه یا قصد قبلی برای ارتکاب جرم نداشتند و هر سه تاکید می‌کردند متروک بودن معدن نشان می‌دهد آنها کار خلافی انجام نداده‌اند، تصمیم گرفت سه مرد را فقط به پرداخت جریمه نقدی محکوم کند.
  این سه مرد برای آنکه کشف خود را عادلانه میان خود تقسیم کرده باشند، قطعه طلای یکپارچه را به چند قسمت مساوی خُرد کردند. پلیس استرالیا اعلام کرد اقدام نسنجیده آنها در خُرد کردن قطعه طلا موجب شد ارزش آن کاهش یابد.
  مرد دیگری که در عکس فیس‌بوک مشاهده می‌شود در هنگام سرقت این قطعه طلا حضور نداشت و در این باره جرمی مرتکب نشده است؛ اما به دلیل خودداری از اطلاع‌رسانی به پلیس استرالیا باید پاسخگوی دادگاه باشد.

  برچسب ها :

  نظرات