آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 75563
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  سخنگوی وزارت بهداشت نسبت به کاهش مرخصی مردان در زمان تولد فرزند واکنش نشان داد.

  واکنش وزارت بهداشت به کاهش مرخصی مردان

  آوای شمال/ایرج حریرچی در نشست خبری خود با رسانه‌ها درباره چرایی کاهش مرخصی مردان در زمن تولد فرزند اظهار داشت: معتقدیم تسهیلات به مردان در زمان‌هایی از جمله زایمان همسرشان بسیار اهمیت دارد، و باید نقش مردان در این مواقع باید بسیار پررنگ شود. وی ادامه داد: مسلماً باید مردان در زمان تولد فرزندشان بتوانند […]

  آوای شمال/ایرج حریرچی در نشست خبری خود با رسانه‌ها درباره چرایی کاهش مرخصی مردان در زمن تولد فرزند اظهار داشت: معتقدیم تسهیلات به مردان در زمان‌هایی از جمله زایمان همسرشان بسیار اهمیت دارد، و باید نقش مردان در این مواقع باید بسیار پررنگ شود.

  وی ادامه داد: مسلماً باید مردان در زمان تولد فرزندشان بتوانند نزد همسر و خانواده باشند ولی اینکه آیا مرخصی دو هفته‌ای برای مردان در زمان تولد فرزند که توسط مجلس کاهش یافته است قانون بوده یا پیشنهاد؛ اطلاع ندارم.

  حریرچی عنوان کرد: البته اینگونه مرخصی‌ها نیز نباید به روند شغل و کارفرما زیان وارد کند ولی ترجیحاً پیشنهاد ما این است که از مردان در چنین دورانی حمایت بیشتری شود.

  شرمنده‌ایم / ایراد وارد است

  سخنگوی وزارت بهداشت درباره مشکلات نوبت گیری در برخی بیمارستانها عنوان کرد: این مشکل را واقعاً قبول داریم زیرا در برخی بیمارستانها ایراد و اشکال از ما است و راه حل آن افزایش کلینیک‌های ویژه است.

  تعداد سفرهای هاشمی

  وی همچنین درباره میزان سفرهای استانی وزیر بهداشت نیز عنوان کرد: وزیر بهداشت تاکنون ۲۵۷ سفر استانی به ۵۸۳ به شهر و شهرستان داشته که این تعداد سفر استانی را نیز طی ۲۹۷ روز انجام دادند.

  اعلام حساب ملی سلامت متولی ندارد / دولت و مجلس اقدامی کند

  حریرچی درباره اعلام نشدن حساب ملی سلامت توضیح داد: آخرین باری که این حساب اعلام شد مربوط به سالهای ۸۸ تا ۹۲ بود که وزارت بهداشت این دولت اعلام کرد ولی هنوز هیچ متولی مشخصی برای اعلام حساب ملی سلامت وجود ندارد و باید دولت و مجلس یک نهاد مستقل را مشخص کنند زیرا اعلام برخی حساب‌های ملی به مانند آمار اشتغال و تورم، جنبه قانونی دارد و اگر ما به طور داوطلبانه این کار را انجام می‌دهیم برای این است که تهیه این حساب جهت سیاستگذاری‌های ما اهمیت ویژه ای دارد.

  سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: بنابراین باید یک نهاد مستقل این حساب ملی را اعلام کند ولی با این وجود وزارت بهداشت با مرکز پژوهش‌های آمار؛ قراردادی منعقد کرده است تا حساب ملی سلامت تهیه شود زیرا تهیه این حساب کار آسانی نیست که در این رابطه حساب ملی سلامت ۹۳ تکمیل و ۹۴ نیز در حال تکمیل است ولی باید متولی مشخصی در قانون در این باره تعیین شود، کما اینکه همین منتقدین در گذشته اصلاً سراغی از حساب ملی سلامت نمی‌گرفتند.

  سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه قبل از اجرای طرح تحول سلامت اعتبار خرید مکمل‌های داریی صفر بوده است، افزود: بعد از اجرای طرح ۱۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای خرید مکمل های داریی اختصاص داده شد.

  حریرچی ضمن اشاره به تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای ۶۸ میلیون ایرانی، گفت: بیش از ۲۹ میلیون نفر ایرانی بیش از ۴۴۲ میلیون بسته خدمتی از طریق پرونده الکترونیک سلامت دریافت کردند.

  سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه با تاکید بر اینکه طرح تحول سلامت به عقب بر نخواهد گشت، افزود: برخی افراد سعی نکنند که سرعت آن را کاهش دهند و با وجود زیرساخت‌ها و مطالبات ایحاد شده در مردم، کسی نمی‌تواند این طرح را به عقب برگرداند.

  حریرچی با تاکید بر اینکه طرح تحول سلامت باعث سربلندی نظام در محافل بین المللی شده است، بیان داشت: دولت یازدهم، سلامت محورترین دولت تاریخ ایران بوده است و در حال حاضر منتقدین طرح تحول سلامت هم از این طرح حمایت می‌کنند.

  وی در خصوص مواضع کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: مواضع و اظهارات کاندیداهای ریاست جمهوری می‌تواند به سلامت روان مردم آسیب بزند و ما به عنوان متولیان سلامت درخواست داریم که سلامت روانی مردم را در نظر بگیرند.

  سخنگوی وزارت بهداشت عنوان کرد: در نظام ما در هر دوره از انتخابات بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد مردم در انتخابات شرکت می‌کنند و این سرمایه اجتماعی است و سرمایه اجتماعی عامل اصلی پیشرفت کشورها است زیرا مهمترین سرمایه اجتماعی نظام‌ها اعتماد بین دولت و ملت است.

  برچسب ها :

  نظرات