آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 75546
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  ارتش سوریه نیروهایی را به منطقه‌ای بیابانی در مرز با عراق و اردن اعزام کرده است.

  نیروهای سوری به مرز عراق و اردن اعزام شدند

  اوای شمال/در بحبوحۀ گزارش‌های مربوط به احتمال تجاوز زمینی آمریکا و متحدانش به سوریه، ارتش این کشور عربی نیروهایی را به منطقه‌ای بیابانی در مرز با عراق و اردن اعزام کرده است. فرماندهان و منابع گروه‌های معارض دولت سوریه روز دوشنبه اعلام کردند اطلاعات موجود نشان می‌دهد صدها سرباز سوری و نیروهای هم‌پیمان آنها ظرف روزهای […]

  اوای شمال/در بحبوحۀ گزارش‌های مربوط به احتمال تجاوز زمینی آمریکا و متحدانش به سوریه، ارتش این کشور عربی نیروهایی را به منطقه‌ای بیابانی در مرز با عراق و اردن اعزام کرده است.

  فرماندهان و منابع گروه‌های معارض دولت سوریه روز دوشنبه اعلام کردند اطلاعات موجود نشان می‌دهد صدها سرباز سوری و نیروهای هم‌پیمان آنها ظرف روزهای گذشته با تانک‌ها و ادوات سنگین عازم شهر السبع بیار شده‌اند.

  این شهر مهم که در نزدیکی بزرگراه دمشق – بغداد قرار دارد هفتۀ گذشته تحت کنترل ارتش سوریه در آمد.

  عصام الرئیس، سخنگوی جبهه جنوبی گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه، به رویترز گفت: «آنها قوای گسترده‌ای که به توپخانه، تانک‌ها و خودروهای زرهی مجهز است را (به منطقه) اعزام کرده‌اند.»

  پیکارجویان این گروه معارض دولت سوریه در پایگاهی در نزدیکی مرز با عراق تحت نظر نیروهای ویژۀ آمریکایی دوره‌های آموزشی را می‌گذرانند.

  خبرگزاری رویترز به نقل از منابع اطلاعاتی نوشت این پایگاه در حال تبدیل شدن به مرکزی برای طرح‌ریزی عملیات در استان دیرالزور است.

  این در حالیست که رسانه‌های سوری روز یکشنبه از پیشروی‌های جدید نیروهای دولتی در برابر گروه‌های تروریستی مستقر در این استان خبر داده بودند.

  یگان‌های ارتش سوریه در نبرد با گروه‌های وابسته به داعش در استان دیرالزور شماری از آنان را به هلاکت رساندند و مواضع و مخفیگاه‌های آنان را نابود کردند.

  هفتۀ گذشته حدود هفت هزار و ۴۰۰ سرباز در اردن رزمایش مشترکی را با نیروهای آمریکایی برگزار کردند که به عنوان بزرگترین و پیچیده‌ترین رزمایش از آن یاد شد.

  برگزاری این رزمایش نگرانی‌هایی را دربارۀ احتمال تجاوز آمریکا و هم‌پیمانانش برای جلوگیری از پیشروی‌های نیروهای سوری در برابر داعش به وجود آورد.

  همزمان با حرکت نیروهای ارتش سوریه به سمت شرق برای بیرون راندن داعش از استان دیرالزور، ولید معلم، وزیر امور خارجۀ سوریه به اردن هشدار داد بدون اجازۀ دولت دمشق وارد این کشور جنگ‌زده نشود.

  معلم تأکید کرد: «اگر نیروهای اردنی بدون هماهنگی با دولت سوریه وارد شوند آنها به عنوان نیروهای متخاصم در نظر گرفته خواهند شد.»

  به گزارش پرس تی وی، نیروهای آمریکایی علاوه بر حضور در اردن داخل سوریه نیز گروه‌های معارض را آموزش می‌دهند.

  برچسب ها :

  نظرات