آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 75526
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  با انتشار بیانیه روسیه و عربستان مبنی بر تمدید توافق اوپک قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت و به 52.17 دلار در هر بشکه رسید.

  طلای سیاه ۵۲ دلار شد

  آوای شمال/پس از اینکه وزاری انرژی عربستان و روسیه مشترکا اعلام کردند که توافق کاهش تولید برای نیمه دوم امسال یعنی تا مارس ۲۰۱۸ تمدید می‌شود، قیمت نفت امروز دوشنبه ۲ درصد افزایش یافت. هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۱٫۳۳ دلار افزایش ۵۲٫۱۷ دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با ۱٫۲۹ دلار […]

  آوای شمال/پس از اینکه وزاری انرژی عربستان و روسیه مشترکا اعلام کردند که توافق کاهش تولید برای نیمه دوم امسال یعنی تا مارس ۲۰۱۸ تمدید می‌شود، قیمت نفت امروز دوشنبه ۲ درصد افزایش یافت.

  هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۱٫۳۳ دلار افزایش ۵۲٫۱۷ دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با ۱٫۲۹ دلار افزایش ۴۸٫۱۳ دلار در هر بشکه معامله شد.

  خالد الفلیح، وزیر انرژی عربستان و الکساندر نوآک، وزیر انرژی روسیه روز دوشنبه در پکن اعلام کردند که توافق مشترک برای کاهش تولید تا مارس ۲۰۱۸ تمدید می‌شود.

  در این بیانیه آمده است: «ما به این نتیجه رسیدیم که توافق نیاز دارد تمدید شود.»

  سازمان اوپک و دیگر تولیدکنندگان نفت نظیر روسیه در اواخر سال گذشته متعهد شدند تا روزانه ۱٫۸ میلیون بشکه تولید نفتشان را در نیمه نخست ۲۰۱۷ کاهش دهند.

  تمدید توافق نیز همان شرایط و سهمیه‌های کاهشی گذشته را دارد هرچند این دو وزیر ابراز امیدواری کردند که دیگر فروشنده‌ها به این تلاش‌ها بپوندند.

  رویه و عربستان روی هم حدود ۲۰ میلیون بشکه در روز نفت تولید می‌کنند که برابر با یک پنجم مصرف جهان است.

  اویستین برنتسن، مدیرعامل شرکت استرانگ پترولیوم در سنگاپور گفت: «عربستان و روسیه به دقت با یکدیگر همکاری می‌کنند. به نظر می‌رسد عربستان برای افزایش قیمت نفت بسیار مصمم است که اکنون این بیانیه مشترک را صادر کرده است.»

  اعضای اوپک در ۲۵ می در وین با یکدیگر ملاقات خواهند کرد.

  با این حال، افزایش تولید اوپک که در این توافق شرکت نکرده است، تلاش‌های اوپک و روسیه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. با بهبود فعالیت‌های حفاری  در آمریکا، تولید نفت آمریکا از نیمه سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۰ درصد افزایش یافت.

   

  برچسب ها :

  نظرات