آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 75258
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۷
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین گفت: کاش به برخی از نامزدها در مناظره‌ها دروغ‌سنج وصل می‌کردند چون بعضاً عمداً اشتباه می‌گفتند و بعضاً نیز اشتباه عمد می‌گفتند.

  کاش به برخی از نامزدها در مناظره‌ها دروغ‌سنج وصل می‌کردند/هوای نفس برخی‌ها از اعتقاد آن‌ها قوی‌تر است

  آوای شمال/محمدرضا باهنر دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین عصر امروز (شنبه) در نشست کمیته احزاب و کمیته های جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: تصور می‌کردیم انشاالله بر کشور ما یک اخلاق و اصولی حاکم می‌شود که می‌توانیم الگوی سایر کشورها باشیم؛ با وحدتی که وجود داشته در بسیاری از امور البته توانستیم بسیاری […]

  آوای شمال/محمدرضا باهنر دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین عصر امروز (شنبه) در نشست کمیته احزاب و کمیته های جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: تصور می‌کردیم انشاالله بر کشور ما یک اخلاق و اصولی حاکم می‌شود که می‌توانیم الگوی سایر کشورها باشیم؛ با وحدتی که وجود داشته در بسیاری از امور البته توانستیم بسیاری از این منازل را طی کنیم. اما با نگاه به پشت سر و راستی آزمایی قدم‌هایی که برداشتیم باید خود و حزبمان را رصد کنیم.

  دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری افزود: هدایت‌های مقام معظم رهبری این کشتی طوفان زده و مورد هجمه شرق و غرب را جلو برده و روز به روز اقتدار نظام جمهوری اسلامی را افزایش داده است.

  باهنر با بیان اینکه باید مراقب باشیم برخی کشش های نفسانی حرکت ما را تحت تاثیر قرار دهد ادامه داد: غربی‌ها هم اشکالات زیادی بر دموکراسی وارد کردند اما برای اینکه مردم حاکم باشند و سرنوشت خود را در اختیار بگیرند فضاهای باز به وجود می اید. وقتی مناظره‌ها را نگاه می‌کنیم علی‌رغم اینکه شورای نگهبان تلاش کرده کسانی انتخاب شوند که صلاحیت‌های عمومی را داشته باشند اما باز می‌بینیم هوای نفس برخی از اعتقاد آنها قوی‌تر است و لگام در دست هواهای نفسانی گرفتار می‌شود.

  وی گفت: متاسفانه ما هنوز چند حزب ضابطه مند در کشور نداریم و این از اشکالات کشور ماست. معتقدم ما در نظام مردم سالار دینی اگر نتوانیم تا چند سال آینده چند حزب برنامه‌دار ایجاد کرده و از آن حفاظت کنیم باید بر آینده نظام نگران باشیم.

  دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری تصریح کرد: هنوز در کنش‌های سیاسی ما لنگ‌هایی وجود دارد به همین خاطر اسم و جریان‌ها را عوض می‌کنیم. شامه ما اینگونه برداشت کرده که رهبری هم به این معنا به تقسیم‌بندی‌های سیاسی اعتقاد ندارند.

  باهنر افزود: در چنین فضایی جبهه مردمی بر مبنای اسلام، قانون اساسی، خط امام و محوریت ولایت فقیه‌ای ایجاد شد.

  وی گفت: قلب بسیاری از علاقمندان به انقلاب با بداخلاقی‌های مناظره‌ها جریحه‌دار شد؛ خوب بود به آقایانی که می‌خواستند مناظره کننده دستگاه دروغ سنجی نصب می‌شد. اینها در بسیاری موارد نتوانستند کاپ اخلاق را حفظ کنند، البته برخی مانند آقای رئیسی تلاش، زیادی کرد و پا از چارچوب ها فراتر نگذاشت.

  دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری ادامه داد: پاسخ‌های دولت یازدهم چیزی نبود که قانع شوم، اشکال آنجایی است که دولتی‌ها به عنوان قانون و قدرت از آن یاد کردند.

  وی با بیان اینکه یکی از مواردی که دولتی‌ها بر آن تاکید دارند کنترل تورم است، گفت: امروز شاید حتی ۵ نفر هم اولویت اول خود را مسئله امنیت اعلام نکنند چون در کشور ناامنی ندیدند. اما اگر امنیت نباشد حتی انسان مالکیت بر جان و مال خود ندارد.

  رئیسی افزود: باید دید مرکز این امنیت کجاست آیا برجام و مذاکرات است یا اینکه محور و مدیریت این امنیت بر عهده ولی فقیه است که در سایه این امنیت خیلی کارها می‌توانیم انجام دهیم. ضد انقلاب هم این مسئله را قبول دارند.

  باهنر با اشاره به اینکه دولت تورم را کنترل کرده است، گفت: باید دید آثار جنبی این اقدام چیست. اگر گردش مالی نباشد معلوم است که تورم صفر می‌شود اما نقدینگی در کشور در ظرف ۴ سال گذشته دو و نیم برابر شده است. ۸ درصد رشد اقتصادی که اعلام می‌کنند نشان می‌دهد که از این روشن‌تر نمی‌شود به مردم دروغ گفت.

  دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: این تصمیم از اول اشتباه بود که در رکود تورمی، تورم را تک رقمی کنیم. در مسئله برجام اینکه تمام ظرفیت دیپلماسی کشور صرف برجام شود پس تکلیف بقیه کشورها چیست. دیپلماسی ما باید دیپلماسی اقتصادی باشد سفیر ما با دوستانش می رود و در طول مدت فعالیت خود حتی یک قرار داد اقتصادی منعقد نمی‌کند. یکی از کاندیداها گفت اصلاً باید وزارت خارجه ما به وزارت بازرگانی و خارجه تبدیل شود.

  وی گفت: دولت آدم‌های خوبی دارد اما خسته است و حال دویدن دنبال کار را ندارند. انشاالله با تصمیمی که مردم در جمعه این هفته می‌گیرند تغییرات جدی را شاهد باشیم. چرا که بحران‌های بسیاری از جمله بحران اشتغال، اقتصادی، محیط زیست، شدت مصرف انرژی درحال سرازیر شدن به سمت ماست.

   

  برچسب ها :

  نظرات