آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 75236
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  پرونده سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران در حالی بسته شد که رهبر معظم انقلاب برای دومین سال پیایی از این نمایشگاه بازدید نکردند.

  پرونده سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران بسته شد/ رهبر انقلاب برای دومین سال پیاپی نیامدند

  آوای شمال/نمایشگاه کتاب تهران در حالی آخرین روز خود را پشت سر گذاشت که این نمایشگاه همزمان با کوران انتخابات ریاست جمهوری برپاشد و همچنین دو مناظره انتخاباتی در روز جمعه مقارن با ساعات طلایی و شلوغ نمایشگاه کتاب بود با این حال به گفته قائم مقام نمایشگاه کتاب نمایشگاه سی امین افزایش ۱۵ درصدی […]

  آوای شمال/نمایشگاه کتاب تهران در حالی آخرین روز خود را پشت سر گذاشت که این نمایشگاه همزمان با کوران انتخابات ریاست جمهوری برپاشد و همچنین دو مناظره انتخاباتی در روز جمعه مقارن با ساعات طلایی و شلوغ نمایشگاه کتاب بود با این حال به گفته قائم مقام نمایشگاه کتاب نمایشگاه سی امین افزایش ۱۵ درصدی را شاهد بوده است.

  امسال رهبر معظم انقلاب برای دومین سال متوالی در نمایشگاه کتاب تهران حاضر نشدند و این غصه برای ناشران و بازدیدکنندگان باقی ماند.

  برخلاف پیش بینی ها فقط یک نامزد ریاست جمهوری در نمایشگاه کتاب تهران حضور یافت و از روند نمایشگاه بازدید کرد هر چند پیش بینی می شد شهردار تهران و رئیس دولت به واسطه برگزاری این رویداد به صورت مشترک در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.

  این نمایشگاه که با حضور بیش از دو هزار ناشر عمومی برگزار شد بنا به پیش بینی ها حدود ۱۲۰ میلیارد تومان فروش داشته است.

  در نمایشگاه کتاب سی ام بنا به اظهارات مسئولان کمترین میزان سرقت و تخلف را شاهد بودیم اما همچنان برخی کاستی ها در روند نمایشگاه به چشم می خورد که بارزترین آن نبود آب آشامیدنی در سالن ها و گرمای بیش از حد سالن های کودک و نوجوان بود.

  نمایشگاه کتاب در این دوره شاهد حاشیه های بارانی هم بود. در اولین جمعه برگزاری به دنبال باراش شدید باران برخی سالن ها دچار آب گرفتگی شد که شهرداری قبول کرد خسارات وارد شده را پرداخت کند با این حال چون شهردار تهران در رقابت انتخاباتی با رئیس دولت بود سیل اظهارنظرهای سیاسی مبنی بر عذرخواهی از سخنگوی نمایشگاه کتاب تا وزیر ارشاد و عضو شورای شهر از مردم سراریز شد ولی نکته جالب ماجرا این بود که این مسئولان اعلام کردند شهرآفتاب همچنان محل برگزاری نمایشگاه کتاب در سالهای بعد است.

   

  برچسب ها :

  نظرات