آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ , Saturday 19 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 75157
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  اختتامیه بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی در تالار وحدت با حضور داوران، علاقه‌مندان و بازیگران این عرصه برگزار شد.

  اختتامیه بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی برگزار شد/ معرفی برگزیدگان

  آوای شمال/اختتامیه بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی امروز ۲۳ اردیبهشت ماه سال ۹۶ ساعت ۱۸:۰۰ در تالار وحدت با حضور داوران، علاقه‌مندان و بازیگران این عرصه برگزار شد. در این مراسم، وزیر علوم و اهالی تئاتر و رسانه از جمله؛ قطب الدین صادقی، رحمت امینی و … حضور داشتند. در ابتدای شروع مراسم آیاتی چند […]

  آوای شمال/اختتامیه بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی امروز ۲۳ اردیبهشت ماه سال ۹۶ ساعت ۱۸:۰۰ در تالار وحدت با حضور داوران، علاقه‌مندان و بازیگران این عرصه برگزار شد.
  در این مراسم، وزیر علوم و اهالی تئاتر و رسانه از جمله؛ قطب الدین صادقی، رحمت امینی و … حضور داشتند.

  در ابتدای شروع مراسم آیاتی چند از کلام الله مجید خوانده شد و بعد از آن سرود ملی خوانده شد.

  سپس کیوان ساکت مجری برنامه، مراسم را آغاز کرد و سپس از دکتر ایرجی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم دعوت کرد تا سخنرانی کند.

  وی گفت: من ضمن خیر مقدم، لازم م‌یدانم گزارشی مختصر از برنامه جشنواره عرض کنم. با این ملاحظه که با وجود محدودیت‌هایی که داشتیم این جشنواره با مسئولیت پذیری علاقه‌مندان و دبیر جشنواره، مهدی گمار اجرا شد و ما فقط دستور همکاران را اجرا کردیم.

  من تمامی قصور و مشکلاتی که در جشنواره وجود داشته، گردن می‌گیرم.  با این وضعیتی که در این جشنواره داشتیم، ما از همه دست‌اندرکاران متشکریم. مخصوصا استادانی مانند دکتر شفیعی، دکتر خاکی و دکتر اسدی که ما را همراهی کردند ولی بیشترین زحمت اجرای این جشنواره توسط این عزیزان بود؛ مهدی گمار، یاسمن باروتی، حسین عبداللهی، مسعود حکیمی نژاد، صادق برقعی، مجتبی آدمیان و صابر سهرابی که ما را بسیار همراهی کردند. بنابراین یکی از ویژگی های دبیر این جشنواره، این بود که تحمل و صبر را پیشه خود قرار داد و از طرف دیگر من هم این قول را دادم که به دانشجویان اعتماد کرده و به آنها آزادی عمل دادیم.

  وی در ادامه گفت: در جشنواره بیستم علاوه بر مشکلات، تعداد آثار و نفراتی که در جشنواره حضور پیدا کردند نسبت به دوره قبل افزایش داشته است.  در جشنواره امسال ما ۱۵ مهمان خارجی و ۷ اجرا داشتیم که تولید مشترک بوده است.

  معاونت فرهنگی ‌و اجتماعی وزارت علوم اظهار داشت: ما دو خبر هم برای دانشجویان داریم؛ دبیرخانه جشنواره بیستم همچنان به کارش ادامه می دهد و ما با میثاقی که با دبیرخانه داشتیم ، تا هفته آینده فراخون جشنواره بیست و یکم را اعلام می‌کنیم.  از طرفی دبیرخانه جشنواره بیست و یکم به جای دیگر نقل مکان خواهد کرد و امیدواریم جای ثابتی برای همیشه آن باشد.

  سپس، در بخش پوستر جوایز توسط داوران داده شد.

  لوح تقدیر بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی به مهدی کیانی برای پوستر نمایش «فلورانس» و مریم برادران برای پوستر نمایش «توارد» داده شد.

  دیپلم افتخار و تندیس بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی  به رضا چاوشی برای پوستر نمایش «تلورانس اپرای صابونی» داده شد.

  سپس جوایز بخش عکس توسط کاوه کرمی، علی حدادی به هنرمندان داده شد.

  در ابتدا برای علیرضا مسگری، عکاس فقید تالار وحدت همگی به پا ایستادند.

  سپس لوح تقدیر بیستمین جشنواره به افرا شهناز زاده برای نمایش بوف کور و سهیل صحرانورد برای نمایش هام داده شد.
  دیپلم افتخار و تندیس بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی به کیارش مصیبی برای نمایش بیرون پشت در داده شد.
   سپس یک تیزر از نمایش‌ها و کارگاه های تئاتری در این یک هفته جشنواره نمایش داده شد و لبخند را بر لبان تمام دانشجویان همراه با تداعی خاطرات به همراه آورد.
  سپس استاد ناظر زاده، دکتر رجبی معمار و خانم اسکندرنژاد برای اهدای جوایز بخش پژوهش بر صحنه رفتند؛

  استاد ناظرزاده کرمانی اسامی را اعلام کرد: لوح تقدیر بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی به سپیده شمسی برای مقاله «نوشتار زنانه در نمایش شادی آور زنان» داده شد.

  لوح تقدیر بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی به سعید نیکو رزم نویسنده دراماتورژی فلسفه داده شد.
  لوح تقدیر بیستمین به سمانه زارع پور برای مقاله بررسی کمی آثار تجربی برشت در ایران داده شد.

  سپس، دکتر ضیاء هاشمی معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم به صحنه رفت و ضمن خسته نباشید به عزیزان تئاتر گفت: خوشحالم که در یک فرایند انتخابی عزیزان انتخاب شدند و ما هر سال شاهد دستاورد های جدید و نو بوده ایم. ما اگر بعنوان مدیریت بستر سازی کنیم، خود هنرمندان بهترین کسانی هستند که کار را پیش می برند و باعث موفقیت اصناف و هنرمندان می‌شوند و خوشحالیم که در دانشگاه های ما استعداد های بیکرانی است و ما را به وضعیت های بهتر امیدوار می‌کند.

  سپس از سامان خلیلیان، امیر راد و امیر اصلانی برای اهدای جوایز بخش تجربه اجرا دعوت شد تا به صحنه بیایند و اسامی اعلام شد.  بنا به رای داوران، دیپلم افتخار و تندیس جشنواره تئاتر دانشگاهی به حسین توازن زاده برای نمایش نرگس داده شد. و سپس لوح تقدیر به بازیگران نمایش «نرگس» داده شد. این نمایش به جشنواره سی و ششم بین المللی تئاترفجر هم معرفی می شود.

  سپس آرمین جوان، بهروز علی اکبری برای اهدای جوایز بخش برگزیده های جشنواره بر صحنه رفتند.

  دیپلم افتخار و لوح تقدیر به مرتضی محمدی داده شد.

  سپس قطب الدین صادقی برای نکوداشت پرفسور کامیابی محض به صحنه رفت و گفت: بدترین تقدیر ها و کم ترین آنها از استادان دانشگاهی است و بد به حال دانشگاهی که استادانش ضعیف است. ما حق نداریم دانشگاه هایمان را ضعیف کنیم. این کمرمان را می شکند. استاد کامیابی محض با همت خود تلاش کرده و هیچ شخصیتی از او حمایت نکرده بلکه جلوی او را گرفته اند و او یک شخصیت خود ساخته است و مدرک کیلویی ندارد. او تسلط به علم دارد و از آنچه دارد به آگاهی استفاده می کند و از هرچه می داند به درستی استفاده می کند و شیوه تدریسش عالی است. مردی سلیم النفس است و علیه کسی توطئه نکرده است و هرچه آموخته است در جهت دانایی بوده است.مردی دانا، فرهیخته و بسیار شریف است و من مفتخر هستم که درباره ی او صحبت می کنم.

  سپس هادی حسنعلی بر صحنه رفت و یادداشتی برای پروفسور کامیابی خواند:

  شما به ما آموختی که واژه ها بسیار مهم هستند.  ما از شما آموختیم که اگر می‌خواهیم صلح‌جو و عاشق باشیم باید واژه های آن را بشناسیم.ممنونیم که به ما معانی واژه های صلح، عشق، انسانیت و مهم تر از همه وطن را آموختی.

  سپس از دکتر ایرجی و دکتر هاشمی برای اهدای جوایز به پروفسور کامیابی دعوت شد. پروفسور کامیابی در ابتدا در سخنانش گفت: من همیشه افتخار می کنم که ما بهترین جشنواره تئاتر را داریم و من همیشه به شما افتخار می کنم و سپس لوحی به رسم یادگار به این مرد بزرگ داده شد.

  برچسب ها :

  نظرات