آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 11 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 75141
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  یکی از دختران ربوده شده در نیجریه، نمی‌خواهد در چارجوب توافق دولت نیجریه با گروه تروریستی بوکوحرام آزاد شود!

  دختر نیجریه ای که تمایلی به آزادی از چنگ بوکوحرام ندارد!

  آوای شمال/گروه تروریستی بوکوحرام فایلی ویدئویی از یکی از دختران ربوده شده درنیجریه منتشر کرد که نمی خواهد در چارجوب توافق دولت نیجریه با بوکوحرام آزاد شود. “مایدا یاکوبو” در این فایل ویدئویی سه دقیقه ای، می گوید که یکی از ۲۷۶ دختری است که توسط بوکوحرام ربوده شده و درادامه به گروه بوکوحرام اعلام […]

  آوای شمال/گروه تروریستی بوکوحرام فایلی ویدئویی از یکی از دختران ربوده شده درنیجریه منتشر کرد که نمی خواهد در چارجوب توافق دولت نیجریه با بوکوحرام آزاد شود.

  مایدا یاکوبو” در این فایل ویدئویی سه دقیقه ای، می گوید که یکی از ۲۷۶ دختری است که توسط بوکوحرام ربوده شده و درادامه به گروه بوکوحرام اعلام وفاداری می کند!

  فایل ویدئویی این دختر را در حالی نشان می دهد که سه زن سیاه پوش اطراف او را گرفته اند؛ خود او نیز حجابی سیاه پوشیده و تفنگ به دست گرفته است.

  وی در پاسخ به این سوالکه چرا نمی خواهد نزد خانواده اش بازگردد، می گوید که “آنها در گمراهی به سر می برند و می خواهیم که اسلام را بپذیرند“!

  گاربا شیهو سخنگوی ریاست جمهوری نیجریه روز سه شنبه گذشته اظهار داشت: یکی دیگر از این دختران ربوده شده نیز نمی خواهدآزاد شود؛ زیرا بایکی ازعناصر تروریستبوکوحرام ازدواج کرده است.

  گروه تروریستی بوکوحرام ۲۷۶ نفر از دانش آموزان دختر یک دبیرستان دولتی در شهرک شیبوک واقع در شمال نیجریه را در آوریل سال ۲۰۱۴ ربوده است. ۵۷ تن از آنان توانستند فرار کنند و ۸۲ نفر نیز آزاد شدند و ۲۱ نفر دیگر در اکتبر ۲۰۱۶ مبادله شدند. ارتش سه تن از این دختران را پیدا کرد و همچنان ۱۱۳ دختر نزد این گروه تروریستی بازداشت هستند

  برچسب ها :

  نظرات