آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ , Friday 18 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 75116
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  بر اساس جدیدترین رده‌بندی‌ها، ارتش ایران جزو 25 ارتش قدرتمند نخست جهان است.

  ارتش ایران در فهرست ۲۵ ارتش قدرتمند جهان+ لیست

  آوای شمال/تازه‌ترین رده‌بندی که تحلیلگران مسائل نظامی روز گذشته (جمعه) در وبسایت «گلوبال فایر پاور» منتشر کردند، نشان می‌دهد ارتش ایران در میان ۲۵ ارتش قدرتمند نخست جهان قرار دارد. به نوشته این پایگاه اینترنتی، ایران در این فهرست در جایگاه بیستم قرار دارد و بودجه دفاعی سالانه آن حدود ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار برآورد […]

  آوای شمال/تازه‌ترین رده‌بندی که تحلیلگران مسائل نظامی روز گذشته (جمعه) در وبسایت «گلوبال فایر پاور» منتشر کردند، نشان می‌دهد ارتش ایران در میان ۲۵ ارتش قدرتمند نخست جهان قرار دارد.
  به نوشته این پایگاه اینترنتی، ایران در این فهرست در جایگاه بیستم قرار دارد و بودجه دفاعی سالانه آن حدود ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار برآورد می‌شود.
  بر اساس این گزارش، قابلیت‌های نظامی ایران شامل ۴۰۰ هزار دستگاه تجهیزات زمینی از جمله تانک‌های تهاجمی و سامانه‌های راکتی و یک نیروی هوایی رو به رشد است.
  این وبسایت، توانایی‌های نظامی کشورها را بر اساس ۵۰ فاکتور مختلف بررسی می‌کند که از جمله آنها می‌توان به تنوع و میزان تسلیحات، موقعیت جغرافیایی، نیروی انسانی آماده رزم و بودجه نظامی اشاره کرد.
  ارتش رژیم صهیونیستی در میان ۱۰۶ ارتش مورد مطالعه، با وجود بهره‌گیری نامشروع از تسلیحات هسته‌ای در جایگاه پانزدهم قرار گرفته است. بودجه نظامی سالانه این رژیم، ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار و تعداد نیروی نظامی فعال آن در خط مقدم ۱۶۰ هزار نفر است.
  در این رده بندی، ژاپن، ترکیه، کره جنوبی و مصر نیز به عنوان سایر همپیمانان آمریکا به ترتیب جایگاه‌های هفتم، هشتم، یازدهم و دوازدهم را در اختیار دارند اما عربستان سعودی با وجود دریافت کمک‌های نظامی و تسلیحاتی کلان از جانب آمریکا، پایین‌تر از ایران قرار گرفته است.
  فاکتور اصلی در رده‌بندی وبسایت “گلوبال فایر پاور”، هزینه‌کرد کشورها در امور نظامی است و به همین دلیل، در این فهرست، آمریکا با ۶۰۰ میلیارد دلار بودجه نظامی سالانه در صدر، و روسیه و چین در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند.
  ارتش ایران در فهرست 25 ارتش قدرتمند جهان+ لیست

  برچسب ها :

  نظرات