آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ آبان ۱۳۹۸ , Thursday 24 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 75085
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  رئیس هیئت نظارت شورای نگهبان: شورای نگهبان تخلف را تحمل نمی کند و انتخاباتی را تائید می نماید که مسیر طبیعی خود را طی کرده باشد چرا که شورای نگهبان مدافع حقوق همه مردم است.

  شورای نگهبان تخلفات را تحمل نمی کند

  آوای شمال/آیت الله خامنه ای: اگر بخواهیم شعار خودکفایی را در عمل تحقق بخشیم اولین و اساسی ترین قدمها این است که کشاورزی مملکت آباد شود. آیت الله امامی کاشانی: شورای نگهبان تخلف در امر انتخابات را تحمل نمی کند. رئیس سازمان اوقاف کل کشور: اسناد مالکیت کلیه موقوفات معامله شده از درجه اعتبار ساقط […]

  • آوای شمال/آیت الله خامنه ای: اگر بخواهیم شعار خودکفایی را در عمل تحقق بخشیم اولین و اساسی ترین قدمها این است که کشاورزی مملکت آباد شود.

  • آیت الله امامی کاشانی: شورای نگهبان تخلف در امر انتخابات را تحمل نمی کند.

  • رئیس سازمان اوقاف کل کشور: اسناد مالکیت کلیه موقوفات معامله شده از درجه اعتبار ساقط است.

  • صدام: آواکس های آمریکا از طریق عربستان برای عراق جاسوسی می کنند.

  • ۸۶ نفر در درگیری های دیشب بیروت کشته و زخمی شدند.

  آیت الله خامنه ای: سیاست قطعی دولت حمایت از کشاورزی است

  اعضای شورای عالی کشاورزی به اتفاق کشاورزان نمونه سراسر کشور با آیت الله خامنه ای رئیس جمهور کشورمان دیدار کردند.

  آیت الله خامنه ای در این دیدار که آقای موسوی نخست وزیر نیز حضور داشت گفت: اداره کشور و انقلاب و خودکفایی بدون پرداختن به کشاورزی ممکن نیست اگر بخواهیم شعار خودکفایی را در عمل تحقق ببخشیم اولین و مهمترین و اساسی ترین قدم ها این است که کشاورزی مملکت آباد شود.

  رئیس جمهور افزود: سیاست قطعی دولت حمایت از کشاورزی است و باید هم حمایت شود البته ما از تجربیات و نارسائی ها بهره می گیریم و روشمان را در امر کشاورزی تکمیل خواهیم کرد.

  امامی کاشانی: شورای نگهبان مدافع حقوق همه مردم است

  آیت الله امامی کاشانی رئیس هیئت نظارت شورای نگهبان عصر دیروز جمع خبرنگاران به تشریح علل ابطال ۱۲ حوزه انتخابیه پرداخت.

  آیت الله امامی کاشانی گفت: دور اول انتخابات مجلس شورای اسلامی علاوه بر این که انتخابات آزاد بود سالم نیز بود و بر دوش تک تک مردم در هر حوزه انتخابیه استوار بود اما چند حوزه انتخابیه از مسیر طبیعی خارج شد و در بعضی نیز تخلفات وجود داشت اما نه این که انتخابات را از مسیر و روال خودش بیرون کند لذا این انتخابات را سالم دانستیم و تائید نمودیم و آن چند حوزه را ابطال کردیم.

  وی افزود: شورای نگهبان تخلف را  تحمل نمی کند و انتخاباتی را تائید می نماید که مسیر طبیعی خود را طی کرده باشد چرا که شورای نگهبان مدافع حقوق همه مردم است.

  مدیر کل انتخابات کشور نیز در گفت و گویی درباره مرحله دوم انتخابات مجلس اظهار داشت: مرحله دوم به طور دقیق در ۹۴ حوزه برگزار می شود و تا کنون حدود ۱۲۰ نفر از کاندیداها در مرحله اول به مجلس راه یافته اند.(۲)

  اعتقادیان: اوقاف واگذارشده مسترد می شود

  اعتقادیان رئیس سازمان اوقاف کشور طی گفت و گویی با خبرنگاران گفت: اسناد مالکیت کلیه موقوفاتی که بدون مجوز شرعی به فروش رسیده و یا به صورتی به مالکیت درآمده باشد باطل و از درجه اعتبار ساقط است.

   وی افزود: از این پس اراضی موقوفه ای که توسط سازمان اوقاف مسترد می شود اسناد آنها کما فی السابق در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت. منتها با رعایت مصلحت وقف و حقوق مکتسبه متصرف قرارداد اجاره با متصرف تنظیم شده و مال الاجاره مختصری از آنها دریافت می گردد.(۳)

  اعتراف صدام به دریافت کمک نظامی از آمریکا

  به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی صدام اعتراف کرد پادشاهی عربستان اطلاعات دریافتی توسط هواپیماهای آمریکایی آواکس را در اختیار عراق می گذارد.

  روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز دیروز به نقل از صدام رئیس رژیم بغداد نوشت ما در عراق از اطلاعات آواکس ها سود برده ایم. نشریه مزبور نوشت این اولین اعتراف عراق به دریافت کمک های مستقیم نظامی از آمریکا می باشد. آمریکا در ابتدای جنگ چهار هواپیمای حامل سیستم های کنترل و جاسوسی موسوم به آواکس را به عربستان سعودی فرستاد این هواپیماها تماما توسط خدمه آمریکایی هدایت و کنترل می شوند. فایننشال تایمز این اعتراف صدام را تائیدی بر تاکید ایران مبنی بر مشارکت آمریکا در جنگ تحمیلی به نفع عراق دانسته و در عین حال به بهبود و گسترش روابط بغداد مسکو نیز اشاره می کند.(۴)

  افزایش اختلافات در کابینه عمر کرامی

  منابع دولتی لبنان دیروز اعلام کردند به دنبال بروز اختلاف های عمیق بین جناح های مختلف در کابینه رشید کرامی در مورد نحوه بازسازی ارتش لبنان دولت وی با مشکلات جدی مواجه شد است.

  نبیه بری وزیر دادگستری در این باره گفت: اختلاف در مورد بازسازی ارتش بین جناح های مختلف بسیار عمیق است. از سوی دیگر در طول بیش از ۵ ساعت نبرد در بخش های مختلف مسلمان نشین و مسیحی نشین حومه های جنوبی و کوهستانی مجاور بیروت حداقل ۱۶ تن کشته و و ۷۰ تن مجروح شدند.(۵)

   

  برچسب ها :

  نظرات