آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ , Monday 21 October 2019
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 75068
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  ورزش اگر بیشتر از مسائل اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی اهمیت نداشته باشد، با توجه به ارتباط مستقیمی که با سلامت جامعه دارد، ‌کمتر از آنها نیز نیست

  مظلومیت ورزش و انتخابات ریاست جمهوری

  آوای شمال/روزنامه «جوان» در یادداشتی از «دنیا حیدری» نوشت: شور انتخابات را این روزها می‌توان در جای جای ایران دید. از کوچه‌ها و خیابان‌های شهر گرفته که محلی است برای میتینگ‌های مردمی، ‌تا در و دیوار آن که به بیلبوردهای تبلیغاتی تبدیل شده که بنرهای مختلفی از کاندیداها را به معرض نمایش می‌گذارد و همچنین […]

  آوای شمال/روزنامه «جوان» در یادداشتی از «دنیا حیدری» نوشت:

  شور انتخابات را این روزها می‌توان در جای جای ایران دید. از کوچه‌ها و خیابان‌های شهر گرفته که محلی است برای میتینگ‌های مردمی، ‌تا در و دیوار آن که به بیلبوردهای تبلیغاتی تبدیل شده که بنرهای مختلفی از کاندیداها را به معرض نمایش می‌گذارد و همچنین برنامه‌هایی از رادیو و تلویزیون که ساعت‌هایی را به صحبت‌های این افراد در خصوص برنامه‌های خود برای چهار سال آینده اختصاص داده است. برنامه‌های مختلفی که البته جای ورزش در آن بسیار خالی است. مسئله‌ای که با توجه به ورزشی بودن یکی از کاندیداها، بسیار جالب توجه است، اما نه خیلی عجیب، چراکه رویه‌ای که این روزها از کاندیداها شاهد هستیم و بی‌توجهی مشهود آنان به ورزش، ‌روندی است که طی سال‌های قبل نیز به همین منوال بوده است. حال آنکه ورزش اگر بیشتر از مسائل اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی اهمیت داشته باشد، با توجه به ارتباط مستقیمی که با سلامت جامعه دارد، ‌کمتر از آنها نیز نیست.

  مسئله مهم در این راستا اما استفاده‌های مختلف از چهره‌های شناخته شده ورزشی در این تبلیغات است. به‌رغم آنکه هیچ یک از کاندیداهای محترم تاکنون برنامه‌ای خاص و مشخص در خصوص ورزش برای پیشبرد و موفقیت آن ارائه نداده و صحبتی در این زمینه نداشته‌اند، شاهد آن هستیم که ستادهای کاندیداهای ریاست جمهوری به استفاده سوء از نام‌ها و چهره‌های ورزشی پرداخته و سعی دارند با بهره‌برداری از محبوبیتی که جامعه ورزش در بین مردم دارند، گامی به سوی موفقیت برداشته و کفه ترازوی کاندیدای خود را نسبت به رقبا سنگین‌تر کنند. که این موضوع البته از سوی دولتمردان کنونی، کاندیدای آنها بعلاوه برخی وزرای مرتبط بیشتر دیده می‌شود مسئله‌ای که کار را به جایی رسانده که حتی برخی ورزشکاران با انتشار بیانیه‌هایی  رسماً اعلام کنند به‌رغم آنکه برای لبیک گفتن به رهبری و سرافرازی ایران عزیز پای صندوق‌های رأی حاضر خواهند شد، اما هیچ‌گونه حمایتی از هیچ یک از کاندیداها انجام نداده و نمی‌دهند و قصد ندارند با استفاده سوء از شهرت خود مردم را به رأی دادن به کاندیدای خاصی ترغیب کنند.

  با این وجود اما این روزها شاهد استفاده‌های مختلفی از نام، شهرت و محبوبیت ورزشکاران در زمینه تبلیغات برای کاندیداهای ریاست جمهوری داریم. مسئله‌ای که البته تازه و نو نیست و سالیان قبل نیز به اشکال مختلف وجود داشته و گاه حتی شاهد حضور چشمگیر و پررنگ یک ورزشکار مطرح و محبوب در حمایت از کاندیدایی خاص نیز بوده‌ایم، اما با وجود این حمایت‌ها ورزش نه دیروز در برنامه‌های کاندیداهای ریاست جمهوری جایی داشته و نه امروز که آقایان بارها و بارها برای ایراد برنامه‌های خود فرصت داشته و مقابل مردم نشسته‌اند. چه رودررو و چشم در چشم و چه از پشت لنز دوربین‌های تلویزیونی یا میکروفون شبکه‌های رادیویی. فرصت‌های زیادی که حتی اندکی از آن به ورزش، نیاز اهمیت به آن و راهکاری برای پیشرفت هرچه بیشتر و بهتر آن اختصاص داده نشده است.

  در واقع نگاه ابزاری امروز آقایان به ورزش برای ربودن گوی سبقت از رقبای خود همان نگاه مدیرانی است که به هنگام کسب موفقیت‌های ورزشی به سرعت خود را در عکس‌های یادگاری ورزشکاران با مدال‌های رنگارنگ آنان جای می‌دهند و نقش پررنگی برای خود در اینگونه موفقیت‌ها قائل هستند، اما به وقت حمایت‌ها یا پرداخت پاداش‌ها که می‌شود، سوزنی می‌شوند در انبار کاه که پیدا کردنشان کاری بس دشوار و تقریباً غیرممکن است. استفاده‌های ابزاری که همواره برای مطرح شدند و استفاده سوء از ورزشکاران است که گاه نظیر آن را در بین مدیران پایین دست و گاه مثل امروز حتی در بین مسئولان بلندمرتبه‌ای می‌بینیم که قرار است در آینده‌ای نه‌چندان دور، سکان هدایت کل کشور را به دست بگیرند، اما برای تمام مسائل و مشکلات آن وعده و برنامه دارند جز ورزش که رکنی بسیار حائز اهمیت است. آن هم در حالی که استفاده‌های مختلفی را از همین ورزش و نفرات آن برای پیشبرد اهداف خود بهره می‌برند!

   

  برچسب ها :

  نظرات