آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 74694
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ خرداد, ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۹
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد:

  صندوق اعتباری زنان روستایی در محمودآباد تشکیل شد/ برگزاری ۵۸۰ دوره مهارتی آموزشی کشاورزی در محمودآباد

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد با اشاره به اهمیت مکانیزاسیون و نقش آن در خودکفایی کشاورزی کشور، گفت: تلاش برای دست‌یابی به توسعه در گرو توجه به کشاورزی است

   

  آوای شمال/ اولین جلسه شورای اداری جهاد کشاورزی محمودآباد در سال ۹۶ با حضور مدیر، معاونین، مسئولین ادارات، واحدها و مراکز در محل این مدیریت برگزار شد.

  در این جلسه مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد با اشاره به اهمیت مکانیزاسیون و نقش آن در خودکفایی کشاورزی کشور افزود: تلاش برای دست‌یابی به توسعه در گرو توجه به کشاورزی است و اصولاً کشورهای توسعه یافته گام اول مسیر توسعه را از خودکفایی در محصولات اساسی کشاورزی شروع کرده اند و دستیابی به خودکفایی کشاورزی مستلزم توجه به نکاتی از جمله مکانیزاسیون کشاورزی است.

  وی افزود: اعطای تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی به مبلغ ۶۱ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال با درصد جذب ۲۲۰ درصد شامل ۴۷ دستگاه کمباین، ماشین نشاءکار ۴ ردیفه ۹ دستگاه، ۶ ردیفه ۴ دستگاه، تراکتور ۴۵ دستگاه، تیلر ۹۳ دستگاه، موتورپمپ آب کشاورزی یک دستگاه و خشک کن ایستاده شالیکوبی ۲ دستگاه که جمعآ شامل ۲۰۱ دستگاه تسهیلات ارزان قیمت و معرفی به بانک کشاورزی از جمله اقداماتی است که در سال گذشته صورت گرفت.

  احمد صادقی با بیان اهمیت و جایگاه تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی گفت: با توجه به اهمیت محصول برنج در تأمین نیاز غذایی کشور و با عنایت به شرایط اراضی شالیزاری، تجهیز و نوسازی این اراضی در راستای ایجاد زمینه های مناسب جهت افزایش میزان بهره وری از منابع آب و خاک اجتناب ناپذیر است.

  وی افزود: در سال گذشته طرح تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی روستاهای خوردونکلا، زنگی کلای هرازپی و بائوده علیا در سطح۵۰۰ هکتار با اعتبار بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال اجرائی شد.

  این مسؤول در خصوص شن ریزی جاده بین مزارع بیان و بتنی کردن کانال آب زراعی کرد: شن ریزی جاده دسترسی مزارع روستای کرچک نوائی با اعتبار بالغ بر ۳۷۰ میلیون ریال به طول ۸۷۰ متراحداث شد و همچنین احداث و بتونی کردن بیش از ۶۷۵ متر کانال آب زراعی با عتبار ۵۰۰ میلیون ریال صورت پذیرفت.

  صادقی ادامه داد: در زمینه توزیع سوخت بخش کشاورزی نیز بیش از ۵ هزار و ۱۵۰ لیتر نفت گاز و ۳ هزار و ۲۲۰ لیتر نفت سفید میان بیش از ۸ هزارو ۹۰۰ بهره بردار بخش کشاورزی این شهرستان توزیع شد.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد در ادامه با اشاره با اهمیت آموزش و ترویج بیان کرد: یک صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی با عضویت ۳۵ نفر تشکیل و راه اندازی شد و ۵۸۰ دوره آموزشی مهارتی و کارگاه آموزشی نیز در روستاهای تابع با حضور بیش از ۸ هزار بهره بردار اجرا شد.

  وی توزیع بیش از ۵ هزار و ۷۰۰ تن کود شیمیایی ، اعمال مقررات قرنطینه گیاهی بر روی محموله های کشاورزی وارداتی به تعداد ۶ هزار و ۵۲۵ گلدان بوته مادری آنتوریوم و همچنین اجرای ۴۱۵ مورد احکام تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و تنظیم بازار میوه شب عید را از دیگر اقدامات جهاد کشاورزی این شهرستان در سال ۹۵ عنوان کرد.

  برچسب ها :

  نظرات