آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ , Sunday 12 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 72916
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  مجموع منابع ریالی درآمدهای ارزی دولت روحانی از مرز ۱۰۰۰هزار میلیارد تومان گذشت، این در حالی است که کل بودجه عمرانی دولت یازدهم در این چهارسال به ۱۰۰هزار میلیارد تومان هم نرسید تا رکود عمیقی را در این سالها شاهد باشیم.

  دوباره “دولت رکود”؟/سهم ۱۰درصدی عمران و آبادانی از درآمد ارزی ۱۰۰۰۰۰۰ میلیارد تومانی دولت روحانی

  آوای شمال/مجموع درآمد ارزی حاصل از صادرات نفتی و غیرنفتی در دولت حسن روحانی از سال ۹۲ تا ۹۵ به بیش از ۳۴۰ میلیارد دلار رسید که با احتساب متوسط دلار بیش از ۳۰۰۰ تومانی در این مدت، مجموع منابع ریالی درآمدهای ارزی در این دولت بیش از ۱۰۰۰هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود. بر اساس […]

  آوای شمال/مجموع درآمد ارزی حاصل از صادرات نفتی و غیرنفتی در دولت حسن روحانی از سال ۹۲ تا ۹۵ به بیش از ۳۴۰ میلیارد دلار رسید که با احتساب متوسط دلار بیش از ۳۰۰۰ تومانی در این مدت، مجموع منابع ریالی درآمدهای ارزی در این دولت بیش از ۱۰۰۰هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

  بر اساس گزارش‌های رسمی بانک مرکزی، طی ۴ سال گذشته بیش از ۲۰۳ میلیارد دلار درآمد نفتی و ۱۳۷ میلیارد دلار از صادرات غیرنفتی کسب شده است.

  درآمد بیش از ۱۰۰۰هزار میلیارد تومانی دولت حسن روحانی در چهارسال گذشته از محل صادرات نفت و غیرنفت در حالی است که طی این چهار سال بیش از ۶۴۲هزار میلیارد تومان فقط صرف هزینه‌های جاری این دولت شده است که بیش از هزینه جاری ۶۴۰هزار میلیارد تومانی ۵ دولت گذشته یعنی ۲۰ سال اخیر است.

  این در حالی است که مجموع هزینه‌های عمرانی دولت یازدهم که می‌توانست نقش زیادی در خروج اقتصاد دولتی کشور از رکود داشته باشد، طی این چهار سال فقط ۹۸هزار میلیارد تومان بوده است که کمتر از ۱۰ درصد مجموع درآمد ارزی این دولت محسوب می‌شود.

  بنابراین گزارش، طی سالهای ۸۸ تا ۹۱ بیش از ۳۴۷ میلیارد دلار درآمد نفتی و ۹۸ میلیارد دلار درآمد غیرنفتی حاصل شده که با احتساب دلار ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ تومانی در این سالها، مجموع منابع ریالی درآمدهای ارزی حدود ۵۰۰هزار میلیارد تومان بوده است که نصف درآمدهای ریالی در دولت فعلی است.

  لازم به ذکر است که به‌واسطه دولتی بودن بیش از ۸۰ درصد اقتصاد کشور، عمده منابع صادرات غیرنفتی هم به دولت، شرکتهای دولتی و شبه‌دولتی اختصاص دارد.

  برچسب ها :

  نظرات