آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ , Monday 6 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 72912
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  ماندگاری با بیان اینکه ما در زندگی خود آخرین جایی که کارد به استخوانمان می ‌رسد عادت کرده‌ایم سراغ خدا برویم، افزود: کاش برای اولین روش درمان یاد بگیریم در قدم اول سراغ خدا برویم.

  اولین قدم برای درمان دردهای زندگی

  آوای شمال/حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری در برنامه این هفته «اخلاق در خانواده» که  در فرهنگسرای گلستان برگزار شد، گفت: عاقل وقتی کاری را بدون آینده‌نگری و آخرت‌بینی انجام دهد پشیمان می‌شود، پس اولین راه برای درمان این است که آخرها را اول ببینیم. وی انجام کارها بدون پشتوانه فکری را از مهمترین دردهای زندگی خواند […]

  آوای شمال/حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری در برنامه این هفته «اخلاق در خانواده» که  در فرهنگسرای گلستان برگزار شد، گفت: عاقل وقتی کاری را بدون آینده‌نگری و آخرت‌بینی انجام دهد پشیمان می‌شود، پس اولین راه برای درمان این است که آخرها را اول ببینیم.

  وی انجام کارها بدون پشتوانه فکری را از مهمترین دردهای زندگی خواند و افزود: قران در این زمینه می‌گوید اگر برای هرکاری تفکر و تعقل کنید کارهای شما تا این اندازه با پشیمانی مواجه نمی‌شود. معمولاً ما در زندگی خود هم می‌گوییم «چرا عاقل کند کاری که بازآرد پشیمانی» اگر تعقل در کارهای ما باشد بسیاری از دردهای ما درمان می‌شود.

  ماندگاری با بیان اینکه ما در زندگی خود آخرین جایی که کارد به استخوانمان می ‌رسد عادت کرده‌ایم سراغ خدا برویم، افزود: کاش برای اولین روش درمان یاد بگیریم در قدم اول سراغ خدا برویم اگر خدایی که قرار است آخر سراغش برویم را اول ببینیم تمام مشکلاتمان حل است.

  ماندگاری با تأکید براینکه این در حالی است که مردم در شرایط عادی و امروز طوری زندگی می‌کنند که انگار خدایی وجود ندارد، اظهار داشت: به محض اینکه اتفاق بدی رخ می‌دهد همه دست به دامان خدا می‌شوند؛ وقتی مریضمان را پزشک جواب می‌کند، وقتی وسط مسیر ترمز ماشین نمی‌گیرد، وقتی دریای زندگی طوفانی می‌شود، همه آن وقت می‌گویند خدا به دادمان برس سوال من این است که چرا اول از همه چیز از خدا مدد نمی‌طلبیم.

  وی با بیان اینکه قبل از هر تصمیمی حتی برای مرحله فکر کردن هم باید سراغ کارشناس این اتفاق برویم، درست مثل این است که ما باید برای پیشگیری نزد طبیب برویم نه برای درمان، عنوان کرد: اگرچه ما آخر هم سراغ خدا برویم او جوابمان را می‌دهد، اما اگر اول از همه چیز سراغ خدا، دستوراتش در قرآن و اهل‌بیت(ع) برویم، خیالمان از آخر کار راحت است و نیاز نیست بعد از مستأصل شدن دست به دامان خدا شویم.

  حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری با اشاره به اینکه ما اگر در زمان کودکی و نوجوانی فرزندمان برای رشد صحیح او سراغ کارشناس مذهبی و طبیب و خداوند برویم دیگر بعد از مرحله جوانی با مشکلاتی در زمینه پوشش و لباس، حجاب، تربیت، ازدواج و حتی مهارت آموزی او مشکلی نداریم، ادامه داد: آخرت و عاقبت اخروی را اول کارمان بسنجیم؛ هرکس آخرت را اول کار خود ببیند هیچ وقت پشیمان نمی‌شود.

  علاقه‌مندان به شرکت در برنامه «اخلاق در خانواده» با سخنرانی حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری، مدرس اخلاق می‌توانند به فرهنگسرای گلستان واقع در نارمک میدان هلال احمر، خیابان گلستان ، جنب بوستان فدک مراجعه کنند یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن ۷۷۸۱۵۱۷۳ تماس بگیرند.

  برچسب ها :

  نظرات