آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ , Friday 3 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 72754
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  روزنامه انگلیسی گاردین از شیوه ویژه گروه تروریستی داعش برای نفوذ به اروپا جهت اجرای عملیات تروریستی پرده برداشت.

  “شیوه ویژه” داعش برای نفوذ به اروپا

  آوای شمال/روزنامه گاردین در گزارشی در شماره امروز شنبه خود با عنوان “عناصر داعش از لیبی به اروپا نفوذ می کنند”، نوشت: کاراگاهان ایتالیایی معتقدند که عناصر داعش در لیبی توانسته اند با نفوذ به برنامه درمان سربازان ارتش دولتی لیبی و جنگجویان شبه نظامی در بیمارستانهای دولتی وارد اروپا شوند. در گزارش سازمان اطلاعات […]

  آوای شمال/روزنامه گاردین در گزارشی در شماره امروز شنبه خود با عنوان “عناصر داعش از لیبی به اروپا نفوذ می کنند”، نوشت: کاراگاهان ایتالیایی معتقدند که عناصر داعش در لیبی توانسته اند با نفوذ به برنامه درمان سربازان ارتش دولتی لیبی و جنگجویان شبه نظامی در بیمارستانهای دولتی وارد اروپا شوند.

  در گزارش سازمان اطلاعات ایتالیا که گاردین از آن آگاهی یافته، آمده است: عناصر داعش و سایر گروه‌های مسلح در لیبی از طریق شبکه پیچیده ای توانسته اند وارد اروپا شوند. عناصر مسلح با تظاهر به اینکه زخمی شده اند، برای درمان وارد بیمارستانهای اروپا شده و سپس بعد از آن قادر شده اند تا با ازادی در اروپا و خاورمیانه جابجا شوند.

  روزنامه گاردین نوشت: این گزارش سازمان اطلاعات ایتالیا روی برنامه بهداشتی و پزشکی برای درمان و بهبود اتباع لیبیایی زخمی متمرکز شده است. بنابر اعلام این گزارش، این طرح به شیوه ای مشکوک و تردید آمیز مدیریت می شود؛ باوجود اینکه زیر نظر دولت لیبی فعالیت می کند که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده است.

  این طرح پزشکی بر درمان نیروهای زخمی ارتش دولتی لیبی در بیمارستانهای اروپا تمرکز دارد.

  گزارش سازمان اطلاعات ایتالیا اشاره دارد که دولت لیبی به طور غیرعمدی هزینه سفر سفر عناصر داعش به اروپا را پرداخت کرده است زیرا فکر می کرده که آنها سربازان زخمی دولتی هستند.

  سازمان اطلاعات ایتالیا معتقد است که شمار نامعلومی از عناصر داعش با استفاده از گذرنامه های جعلی به طرح درمان سربازان دولتی نفوذ کرده اند.

  برپایه این گزارش، اکثر کسانی که در قالب این طرح درمان می شوند، به بیمارستانهای ترکیه اعزام می شوند.

  این گزارش اطلاعاتی افزود: در یکی ازموارد، عناصر مسلح پزشکان در شهر مصراته لیبی را از وجود گذرنامه های جعلی آگاه کرده و گفته اند که آنها در قالب شبه نظامیان کمک کننده به دولت لیبی در طرابلس می جنگیده اند.

  به نوشته گاردین، این گزارش دشواریهای پیش روی دولت لیبی و اروپا برای اطمینان یافتن از هویت و انگیزه های عناصر مسلح در لیبی و وفاداری آنها و میزان همراهی آنها با گروههای مسلح نظیر داعش را نشان می دهد.

   براساس این گزارش اطلاعاتی، عناصر مسلح از طریق طرح پزشکی و درمان توانسته اند وارد ترکیه، رومانی، صربستان و بوسنی شوند اما برخی از آنها نیز در فرانسه، آلمان و سوئیس درمان شده اند.

  پیتر نسیر متخصص مطالعه درخصوص گروههای تروریستی به گاردین گفت: نگرانی دستگاههای اطلاعاتی اروپا در برهه اخیر درخصوص عناصر داعش که از لیبی می آیند، بیشتر شده است.

  وی به روزنامه گاردین گفت: اکثر طرح و نقشه ها با سوریه در ارتباط است اما ما اخیرا توطئه هایی در اروپا را می بینیم که با لیبی در ارتباط دارد.

  برچسب ها :

  نظرات