آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ , Monday 13 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 72720
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  وزیر خارجه آمریکا با اعلام این‌که تهدید حمله از سوی کره‌شمالی علیه ژاپن و کره‌جنوبی واقعی است، خواستار اقدام شورای امنیت سازمان ملل در این زمینه شد.

  تهدید کره‌شمالی برای حمله به ژاپن و کره‌جنوبی واقعی است

  آوای شمال/که روز جمعه در شورای امنیت سازمان ملل حضور یافته بود، در سخنانی از جامعه بین‌المللی خواست تا تحریم‌های سازمان ملل را کاملا اجرا کند و رابطه دیپلماتیک با پیونگ‌یانگ را به حال تعلیق در آورد. تیلرسون خطاب به اعضای شورای امنیت گفت: «با هر انفجار و آزمایش موشکی موفقیت‌آمیز کره‌شمالی، جنوب شرقی آسیا […]

  آوای شمال/که روز جمعه در شورای امنیت سازمان ملل حضور یافته بود، در سخنانی از جامعه بین‌المللی خواست تا تحریم‌های سازمان ملل را کاملا اجرا کند و رابطه دیپلماتیک با پیونگ‌یانگ را به حال تعلیق در آورد.

  تیلرسون خطاب به اعضای شورای امنیت گفت: «با هر انفجار و آزمایش موشکی موفقیت‌آمیز کره‌شمالی، جنوب شرقی آسیا و جهان به سمت بی‌ثباتی و درگیری گسترده‌تر سوق داده می‌شود».

  به گفته تیلرسون، «تهدید یک حمله کره شمالی به سئول و توکیو واقعی است.»

  وزیر خارجه آمریکا همچنین خواستار اعمال تحریم‌های جدیدی علیه موسسات و افراد درگیر در برنامه‌های موشکی و هسته‌ای کره‌شمالی و تشدید تحریم‌های موجود شده است.

  تیلرسون تصریح کرد، آمریکا ابایی ندارد از اینکه علیه کشورهای دیگر که از فعالیت‌های غیرقانونی کره‌شمالی حمایت می‌کنند تحریم وضع کند.

  آمریکا روز چهارشنبه نیز اعلام کرده بود که برای وادار کردن کره شمالی به از سرگیری گفت‌وگوها بر سر برنامه هسته‌ایش، تحریم‌های شدیدتری علیه این کشور وضع خواهد کرد.

  پیشتر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا هم در دیدار با نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد تأکید کرده بود این شورا باید خود را برای اعمال تحریم‌های تازه‌ای علیه کره‌شمالی آماده کند.

  در روزهای اخیر انجام رزمایش نظامی مشترک واشنگتن و سئول به تنش‌ها در شبه‌جزیره کره دامن زده و همزمان آمریکا سیستم موشکی «تاد» را به کره‌جنوبی منتقل کرده است تا با اقدامات احتمالی کره‌شمالی مقابله کند.

  انتهای پیام/

  برچسب ها :

  نظرات