آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ , Monday 6 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 72687
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  در کلانشهرها، شغل‌های کاذب خیلی زود جا باز می‌کنند و البته برخی از این شغل ها نیز درآمد خیلی خوبی دارند اما شاید بیشتر این شغل‌ها آبرومند نباشند.

  کنسرت موسیقی ارزان

  آوای شمال/سایت تهران نوشت: در کلانشهرها، شغل های کاذب خیلی زود جا باز می کنند و البته برخی از این شغل ها نیز درآمد خیلی خوبی دارند اما شاید بیشتر این شغل ها آبرومند نباشند.  طی سال های اخیر، شغل های ویژه و جذاب هم به این شغل های کاذب اضافه شده است که یکی […]

  آوای شمال/سایت تهران نوشت: در کلانشهرها، شغل های کاذب خیلی زود جا باز می کنند و البته برخی از این شغل ها نیز درآمد خیلی خوبی دارند اما شاید بیشتر این شغل ها آبرومند نباشند.

   طی سال های اخیر، شغل های ویژه و جذاب هم به این شغل های کاذب اضافه شده است که یکی از آنها، نوازندگی است.

  این روزها، داخل ورودی و اطراف بسیاری از ایستگاه مترو شاهد حضور نوازندگانی هستیم. نوازندگان جوان، خوش تیپ و همچنین برازنده؛ هنرمندانی معقول که محترمانه در گوشه ای از ایستگاه مترو ایستاده اند و با آلات موسیقی برای مردم شهر می نوازند.

  برخی تک نوازی می کنند و برخی هم به صورت گروهی به نوازندگی می پردازند اما وجه مشترک همه آنها، یک چیز است درآمد از راه موسیقی در خیابان.

  برخی از این گروه ها، پلاکاردهایی نیز نصب کرده اند مبنی بر اینکه بخشی از درآمد خود را برای کودکان سرطانی و بیماری های خاص هزینه می کنند.

  محسن یکی از این نوازنده هاست که گیتار به دست جلوی یکی از ایستگاه های مترو نشسته است. اهل صحبت نیست. هر بار حدود ۱۰ دقیقه می نوازد و ۵ دقیقه استراحت می کند.

  به سختی حاضر به صحبت می شود و می گوید: خیلی دنبال کار گشتم اما کار مناسبی پیدا نکردم.

  وی که خود را دارای مدرک تحصیلی کارشناسی تاریخ معرفی می کند، ادامه می دهد: از کودکی به گیتار علاقه داشتم و در نوجوانی هم تمام وقتم به نوازندگی سپری شد.

  این جوان نوازنده می افزاید: پس از اینکه از پیدا کردن کار ناامید شدم به سراغ نوازندگی آمدم و با یکی از دوستانم کار می کنم البته او امروز نیامده است.

  وی در خصوص درآمدش می گوید: درآمد خوبی دارم اما همیشگی نیست داخل مترو، کارکنان مترو اجازه کار نمی دهند و در خیابان نیز به بهانه های مختلف مانند سر و صدا و ایجاد مزاحمت باید زود جابجا شویم.

  به گزارش سایت طهران شهر، اگر در پایتخت به ساماندهی شغل ها نپردازیم، در گوشه و کنار شهر شاهد حضور گسترده شغل های کاذب بدون حساب و کتاب خواهیم بود که هیچ نظارتی نیز بر عملکردها نیست.

   

  برچسب ها :

  نظرات