آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ , Friday 3 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 72651
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  فقر علت بروز همه نوع آسیب‌ها در جامعه است

  امام جمعه محمودآباد گفت: فقر باعث همه نوع آسیب‌ها در جامعه می‌شود و بیکاری، گرسنگی و درماندگی سرمنشأ همه بدبختی‌ها و کفر است زیرا این وضعیت سبب از بین رفتن ایمان می‌شود.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سیدداود موسوی صبح امروز در جمع کارکنان اداره کار، رفاه و تأمین اجتماعی و بسیج کارگری این شهرستان، اظهار کرد: اکنون کشور ما با یک جنگ نابرابر اقتصادی روبه‌روست، وقتی دشمن دید در جنگ نظامی نمی‌تواند ما را شکست دهد، به جنگ اقتصادی روی آورد.

  وی افزود: دشمن با وضع تحریم در این چند سال به‌دنبال فلج کردن اقتصاد کشور بود که با همت و تلاش جامعه کارگری و کارفرمایان شریف توانستیم از این وضعیت هم عبور کنیم و اگر برای کارفرمایان فرش قرمز هم پهن کنید رواست زیرا اقتصاد رگ حیات کشور است.

  امام جمعه محمودآباد خاطرنشان کرد: اگر خواهان رونق اقتصادی در جامعه هستیم، باید بروکراسی اداری کم شود و سرمایه‌گذار با خیال راحت وارد شهرک صنعتی و مناطق آزاد تجاری شود تا بتواند مجتمع اقتصادی خود را بنا کند.

  موسوی تصریح کرد: اگر در این برهه از زمان به فرمایشات مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی عمل شود، دیگر دغدغه بیکاری در کشور نداریم و حتی صادرکننده هم خواهیم بود.

  وی یادآور شد: زمانی پدری با جانفشانی کار می‌کرد تا فرزندش تحصیل کند ولی اکنون پسر با مدرک بالای تحصیلی پول توجیبی را هم از پدر می‌گیرد که این یک درد است.

  امام جمعه محمودآباد بیان کرد: فقر باعث همه نوع آسیب‌ها در جامعه می‌شود و بیکاری، گرسنگی و درماندگی سرمنشأ همه بدبختی‌ها و کفر است زیرا این وضعیت سبب از بین رفتن ایمان می‌شود.

  موسوی در پایان گفت: حمایت از کارفرمایان و حوزه کارگری یک تکلیف است و هیأت‌های حل اختلاف باید طوری عمل کنند که به هیچ‌کس اجحاف نشود و هم‌اکنون دغدغه شهرستان تعطیلی کارخانه پوشینه است که سبب بیکاری عده زیادی شده و این بیکاری سبب آسیب‌های اجتماعی در جامعه می‌شود.

  * سال ۹۵ بیش از ۳۰۰ درصد افزایش اعتبار جذب شد

  در ابتدای این مراسم که در دفتر امام جمعه برگزار شد محمد رمضانی رئیس اداره کار، تعاون، رفاه اجتماعی شهرستان طی سخنانی به بیان عملکرد این اداره پرداخت و برنامه‌های اجراشده و در دست اجرای این هفته را برای حاضران تشریح کرد.

  وی افزود: اعتبارات جذب‌شده در حوزه اشتغال در سال ۹۵ در محمودآباد ۳۱۷ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال بوده که نسبت به سال ۹۴ بیش از ۳۰۰ درصد افزایش اعتبار جذب شده است.

  رمضانی خاطرنشان کرد: در سال گذشته تعداد ۹۳۸ شغل در شهرستان ایجاد شده و در جذب اعتبار بسته رونق تولید بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال رتبه اول استان را محمودآباد کسب کرد.

  رئیس اداره کار، رفاه، تأمین اجتماعی محمودآباد در پایان گفت: شهرستان محمودآباد در مقایسه با سال ۹۴ آمار مقرری‌بگیران بیمه بیکاری که ۴۴۸ نفر بودند در سال گذشته با کاهش این تعداد به ۲۹۹ نفر رسید.

  برچسب ها :

  نظرات