آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ , Tuesday 7 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 72650
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > سرخ‌رود
 •   

  امام جمعه سرخ‌رود:

  مبارزه با فساد اقتصادی نیازی به شعار ندارد

  امام جمعه سرخ‌رود گفت: مبارزه با فساد اقتصادی نیاز به شعار دادن ندارد بلکه یک اراده جدی و تحول سیاسی لازم است.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی‌آملی در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهرستان اظهار کرد: مهم‌ترین اقشار جامعه را معلمان تشکیل می‌دهند و نقش معلم نقش استثنایی است، شاکله اصلی وجود من و شما را در واقع در کنار تربیت خانوادگی همین معلمانی که در این دوازده سال با کودکان و فرزندان ما سرو کار دارند، تعیین می‌کنند و به وجود می‌آورند.

  وی افزود: معلم یک ارزش بسیار والاست و جامعه و ما و دولت و مسؤولان ما قدر معلم را بدانند و هم خود معلمان این نقش را به‌درستی قدر بشناسند.

  امام جمعه سرخ‌رود درباره روز کارگر خاطرنشان کرد: ما باید فرهنگ کشور خودمان را به سمت ترویج تولید داخلی سوق داده و تنظیم کنیم و پیش ببریم این خیلی چیز مهمی است سال‌های متمادی این فرهنگ به ملت ما تزریق شده است که به‌دنبال مصنوعات و ساخته‌های بیگانه و خارجی بروند وقتی گفته می‌شد این جنس خارجی است، این یک استدلال تام و تمامی بود برای بهتر بودن و مرغوب‌تر بودن این جنس این فرهنگ باید عوض شود.

  این مسؤول بیان کرد: البته کیفیت تولید داخل در این راه مؤثر است تبلیغ نکردن بیجا و بی‌رویه تولیدات خارجی در این تأثیر داشته و تشویق کارآفرین داخلی باید جز مهم‌ترین کارها باشد همه باید دست به دست هم بدهند تا تولید داخل رجحان پیدا کند، یک عده با بیانات زهرآگین خودشان تلقین کردند که ایرانی قادر به تولید و ساخت نیست آنها ایران را به عقب انداختند.

  موسوی‌آملی تصریح کرد: پس باید تحول بنیادی ایجاد کرد همانطور که ما در خیلی از زمینه ها جز چند کشور برتر دنیا شویم ایرانی باید به این باور برسد که می تواندو مسئوولان هم باید دنبال این کار بروند و همه را ترغیب کنند به سمت مصنوعات و تولیدات داخلی بشرط آنکه امنیت شغلی برای کارگر ایجاد شود و کار فرما و کارگر و سرمایه‌گذار و مدیر کارگاه همه و همه برای پیشرفت و توسعه ایران دست به دست هم بدهند.

  وی افزود: رئیس جمهور منتخب باید سعه صدر داشته باشد و منتقدان را حواله جهنم نکند بلکه اگر پاسخ قانع‌کننده داشت بدهد و گرنه از مردم عذرخواهی کند رئیس جمهور منتخب باید به اسلام ناب حساس باشد.

  امام جمعه سرخ‌رود تصریح کرد: رئیس جمهور منتخب مردم باید روحیه استکبارستیزی داشته باشد و در مقابل زورمداران و پول پرستان و توحش هرگز کوتاه نیاید آمریکا شیطان بزرگ است شیطان به دشمنی‌اش قسم خورده است و هرگز از دشمنی‌اش دست بر نمی‌دارد و از همه راه‌ها و مسیرها استفاده می‌کند.

  این مسؤول افزود: ما رئیس جمهوری می‌خواهیم به فرمان ولی و رهبرش حراست و پاسداری از ارزش‌ها کند و توصیه‌های اقتصادی و فرهنگی رهبری نظام را گوش کند و اگرنه دشمن از پشت سر خنجر می‌زند.

  موسوی‌آملی خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد اقتصادی نیاز به شعار دادن ندارد برای برخورد با فساد اراده جدّی و تحول سیاسی لازم است ابتدا باید خود پالایشی در درون داشته باشند در این آزمون بزرگ باید ندای رهبری را گوش جان بسپاریم باید جراحی‌های بزرگی در کشور انجام شود تا این اقتصاد بیمار را درمان کرد.

  وی ادامه داد: باید پست‌های کشور در اختیار مدیران انقلابی و جهادی قرار گیرد که حساس به بیت‌المال باشند نباید نامزدهای انتخاباتی وعده‌های ناصواب دهند و اگر هم وعده می‌دهند با اظهارنظرهای سخیف اعتماد مردم را نشانه نگیرند.

  امام جمعه سرخ‌رود در پایان گفت: نامزدهای انتخاباتی مراقب کار و حرف زدن خودشان باشند از نامزدهای انتخاباتی می‌خواهیم که حواسشان جمع باشد و محاسبه رفتار خصمانه دشمن را بکنند و در ایستادگی در مقابل دشمن، در حفظ استقلال این کشور یک دست باشند حرف‌هایی نزنند که دشمن شاد شود باید تمام تلاش برای پیشبرد اهداف کشور باشد حفظ هوشیاری، برادری، نگاه مشفقانه تمام توطئه‌های دشمن را خنثی خواهد کرد.

  برچسب ها :

  نظرات