آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 28 May 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 72607
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  در حالی که ۱۰۰ روز از ریاست جمهوری دونالد ترامپ گذشته است، نظرسنجی‌ها نتایج متناقضی را درباره عملکرد رئیس جمهور آمریکا نشان می‌دهد.

  نتایج متناقض نظرسنجی‌ها درباره ترامپ

  آوای شمال/نظرسنجی سی ان ان- او آر سی حاکی است که دونالد ترامپ با پایین ترین میزان محبوبیت در بین روسای جمهور آمریکا در ۱۰۰ روز نخست فعالیت روبرو شده است. به طور کلی، ۴۴ درصد شهروندان آمریکایی از عملکرد ترامپ ابراز رضایت کرده و ۵۴ درصد آنها نیز از عملکرد ترامپ ناراضی بوده اند. […]

  آوای شمال/نظرسنجی سی ان ان- او آر سی حاکی است که دونالد ترامپ با پایین ترین میزان محبوبیت در بین روسای جمهور آمریکا در ۱۰۰ روز نخست فعالیت روبرو شده است.

  به طور کلی، ۴۴ درصد شهروندان آمریکایی از عملکرد ترامپ ابراز رضایت کرده و ۵۴ درصد آنها نیز از عملکرد ترامپ ناراضی بوده اند. این بدترین عملکرد در بین روسای جمهور در تاریخ معاصر آمریکا به شمار می رود. پس از ترامپ بدترین عملکرد در بین روسای جمهور آمریکا در روزهای نخست فعالیت مربوط به بیل کلینتون بوده که البته ۱۱ درصد با ترامپ فاصله دارد.

  علت اصلی نارضایتی آمریکایی ها از عملکرد ترامپ در این مدت بیشتر به خاطر دو مساله سلامت و مهاجرت بوده است. ۶۰ درصد آمریکایی ها مخالفت و نارضایتی خود را از عملکرد ترامپ در خصوص این دو مساله اعلام کرده اند. ۵۴ درصد آمریکایی ها نیز اعلام کرده اند که این کشور در شرایط خوبی پیش می رود، این رقم در نظرسنجی فوریه به ۴۶ درصد رسیده بود. ۶۰ درصد رای دهندگان آمریکایی نیز شرایط اقتصادی کشور را مطلوب ارزیابی کرده اند. البته ۵۵ درصد آمریکایی ها گفته اند که ترامپ توجه کافی را به مهمترین مشکلات نداشته و ۵۵ درصد نیز اعلام کرده اند که ترامپ برای حل و فصل مشکلات، تلاش موثری نداشته است.

  این در حالی است که میزان محبوبیت ترامپ به طور کلی به کمتر از ۴۵ درصد و میزان نارضایتی و نفرت از وی نیز به بیش از ۵۳ درصد رسیده است. تنها ۳۷ درصد آمریکایی ها ترامپ را فردی صادق می دانند. این رقم در نوامبر به ۴۱ درصد رسیده بود.

  ۸۵ درصد جمهوریخواهان نیز همچنان از عملکرد ترامپ راضی هستند و تنها ۸ درصد دموکرات ها عملکرد وی را قبول دارند. ۵۱ درصد مردان و تنها ۳۸ درصد زنان با از عملکرد ترامپ دفاع می کنند. ۵۲ درصد سفیدپوستان از عملکرد ترامپ ابراز رضایت کرده اند ولی ۶۸ درصد غیرسفید پوستان از عملکرد ترامپ ابراز نارضایتی کرده اند.

  اما پلتیکو گزارش داد نظرسنجی دانشگاه ویرجینیا نشان می دهد که اکثریت قریب به اتفاق کسانی که به ترامپ رای داده اند، یعنی ۹۳ درصد، از عملکرد وی حمایت می کنند. تنها ۷ درصد کسانی که به ترامپ رای داده اند، اکنون از وی حمایت نمی کنند. البته میزان حمایت از ترامپ در بین رای دهندگانش نیز مطلق نیست، تنها ۴۲ درصد آنها کاملا از عملکرد ترامپ حمایت کرده اند و ۵۱ درصد اعلام کرده اند که نسبتا از عملکرد وی راضی هستند.

  برچسب ها :

  نظرات