آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ , Monday 6 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 72505
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  یک گزارش جدید نشان می‌دهد کارگرانی که در یک کارخانه چینی مشغول به تولید پوشاک برای برند تجاری ایوانکا ترامپ هستند، در هفته برای ۶۰ ساعت کار تنها حدود ۶۰ دلار حقوق دریافت می کنند.

  استثمار به سبک ایوانکا ترامپ

  به نقل از پایگاه اینترنتی هیل، گزارش جدیدی که روز سه شنبه در روزنامه واشنگتن پست منتشر شده حاکی است که ۸۰ کارگر یک کارخانه تولید پوشاک در چین که برای ایوانکا ترامپ کار می کنند، در هفته به ازای ۶۰ ساعت کار حدود ۶۲ دلار حقوق و دستمزد دریافت می کنند. این کارخانه از […]

  به نقل از پایگاه اینترنتی هیل، گزارش جدیدی که روز سه شنبه در روزنامه واشنگتن پست منتشر شده حاکی است که ۸۰ کارگر یک کارخانه تولید پوشاک در چین که برای ایوانکا ترامپ کار می کنند، در هفته به ازای ۶۰ ساعت کار حدود ۶۲ دلار حقوق و دستمزد دریافت می کنند.

  این کارخانه از سال ۲۰۱۲ میلادی تاکنون برای برند ترامپ پوشاک تولید می کند. این کارخانه برای سایر برندهای تجاری مشهور مثل تامی هیلفایر و کلوین کلاین نیز پوشاک تولید می کند.

  نمایندگان یک انجمن حامی حقوق کارگران در سفری که در ماه اکتبر به این کارخانه داشته، متوجه شده است که قوانین و استانداردهای بین المللی وضع شده از سوی سازمان بین المللی کار در این کارحانه چینی نقض شده است.

  البته این انجمن اعلام نکرده است که آیا در زمان بازرسی از این کارخانه، کارگران مشغول تولید پوشاک برای برند ایوانکا ترامپ بوده اند یا نه.

  میزان حقوق پرداختی به کارگران در برخی از مناطق چین، کمتر از حداقل دستمزد تعیین شده از سوی سازمان بین المللی کار بوده است. ساعات کاری کارگران نیز بسیار بیشتر از محدودیت های تعیین شده است.

  از زمانی که دونالد ترامپ در آمریکا به قدرت رسیده است، میزان فروش پوشاک با برند ایوانکا ترامپ با افزایش چشمگیری روبرو شده است.

  برچسب ها :

  نظرات