آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ , Thursday 4 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 72409
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  به دنبال تایید برگزاری نشست اضطراری «سازمان کشورهای آمریکایی» درباره ونزوئلا و تنش در روابط دو طرف، رئیس‌جمهور این کشور دستور خروج کاراکاس از این سازمان را صادر کرد.

  ونزوئلا از «سازمان کشورهای آمریکایی» خارج می‌شود

  آوای شمال/در حالی که بحران در ونزوئلا ادامه دارد، رئیس‌جمهور این کشور در اعتراض به دخالت‌های «سازمان کشورهای آمریکایی»، دستور خروج کشورش از این سازمان را صادر کرده است. «سازمان کشورهای آمریکایی»(OAS) یک سازمان منطقه‌ای است که در ۱۹۴۸ پایه‌ریزی شد. دفتر مرکزی این سازمان که ۳۵ عضو دارد، در واشنگتن پایتخت ایالات متحده آمریکا قرار […]

  آوای شمال/در حالی که بحران در ونزوئلا ادامه دارد، رئیس‌جمهور این کشور در اعتراض به دخالت‌های «سازمان کشورهای آمریکایی»، دستور خروج کشورش از این سازمان را صادر کرده است.

  «سازمان کشورهای آمریکایی»(OAS) یک سازمان منطقه‌ای است که در ۱۹۴۸ پایه‌ریزی شد. دفتر مرکزی این سازمان که ۳۵ عضو دارد، در واشنگتن پایتخت ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

  تصمیم سازمان کشورهای آمریکایی برای برگزاری نشستی اضطراری در سطح وزرای خارجه به منظور بررسی اوضاع ونزوئلا، عصبانیت مقامات کاراکس درباره دخالت این سازمان در امور داخلی کاراکاس را به دنبال داشته است.

  ونزوئلا از چندی قبل و به دنبال تشدید تنش‌ها بین پارلمان که اکثریت آن در دست اپوزسیون است و دولت، صحنه درگیری‌ها و اعتراضات بوده است؛ اعتراضاتی که در برخی شهرها رنگ خشونت هم به خود گرفته است.

  به گزارش اسپوتنیک، شورای دائمی سازمان کشورهای آمریکایی تصمیم گرفته که نشستی اضطراری برای بررسی اوضاع در ونزوئلا ترتیت دهد که این موضوع خشم شدید دولت ونزوئلا را برانگیخت.

  مقامات ونزوئلا از دخالت‌های خارجی و به ویژه آمریکا و حامیانش در امور داخلی ونزوئلا به شدت مخالفت کرده و خواستار توقف این دخالت‌ها شده‌اند.

  به دنبال تصمیم اخیر سازمان کشورهای آمریکایی، رئیس‌جمهور ونزوئلا دستور خروج فوری کشورش از این سازمان را صادر کرده است. طبق قوانین این سازمان، روند خروج یک کشور عضو، دو ساله خواهد بود.

  «نیکولاس مادورو» در توئیتر خود در این باره نوشته است: «سوءاستفاده‌های و نقض قوانین بین‌المللی، دیگر بس است. ونزوئلا زادگاه آزادی بخشان است و ما محترم شمرده خواهیم شد. به عنوان رئیس دولت و با توجه به اختیارات ویژه، من دستور خروج فوری از سازمان کشورهای آمریکایی را دستور داده‌ام».

   

  برچسب ها :

  نظرات