آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ , Monday 13 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 72389
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  خبرگزاری رویترز تصاویری از محل اصابت "مادر همه بمب‌ها" در افغانستان منتشر کرد که با آنچه تاکنون در مورد قدرت این بمب گفته شده است همخوانی ندارد.

  “مادر همه بمب‌ها” حتی برگ درختان را هم به زمین نریخت!+ تصاویر

  آوای شمال/ارتش آمریکا در تاریخ ۱۳ آوریل سال جاری میلادی (۲۴ فروردین) یک بمب “جی بی یو ۴۳” که به “مادر همه بمب‌ها” معروف است را برای اولین بار برای تخریب غارها و تونل های گروه تروریستی داعش در افغانستان مورد استفاده قرار داد و مدعی شد این بمب باعث ایجاد خرابی‌های زیادی در منطقه محل […]

  آوای شمال/ارتش آمریکا در تاریخ ۱۳ آوریل سال جاری میلادی (۲۴ فروردین) یک بمب “جی بی یو ۴۳” که به “مادر همه بمب‌ها” معروف است را برای اولین بار برای تخریب غارها و تونل های گروه تروریستی داعش در افغانستان مورد استفاده قرار داد و مدعی شد این بمب باعث ایجاد خرابی‌های زیادی در منطقه محل اصابت شده است.
  اما خبرگزاری رویترز به تازگی تصاویری از مخفیگاه‌ها و تونل‌های گروه تروریستی داعش در استان ننگرهار افغانستان که آمریکا آن را با “مادر همه بمب ها” هدف قرار داد، منتشر کرده است که با آنچه تاکنون درمورد قدرت انفجار این بمب گفته شده است همخوانی ندارد.
  بنابر گزارش رویترز، نیروهای ویژه افغان پس از ورود به یکی از تونل های گروه تروریستی داعش متوجه شدند که بمب آمریکا هیچ آسیبی به آن وارد نکرده است. به گفته آنها، شاخه های درختان نزدیک محل انفجار فقط اندکی سوخته اند و خانه های بسیار کمی به صورت جزئی آسیب دیده اند. در فاصله اندکی دورتر از محل انفجار، درختان سالم مانده اند و حتی روی شاخه های آنها برگ هم دیده می شود! این در حالیست که پیشتر گفته می‌شود شعاع تخریب این بمب به بیش از یک مایل (۱٫۶ کیلومتر) می‌رسد.
  مقامات افغان همچنین پس از اصابت این بمب مدعی شدند که “مادر همه بمب‌ها” حدود ۱۰۰ تروریست را به هلاکت رسانده است؛ ادعایی که بلافاصله از سوی داعش رد شد.
  ادعای رویترز:
  ادعای رویترز:
  ادعای رویترز:
  ادعای رویترز:

  برچسب ها :

  نظرات