آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ , Monday 6 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 72367
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۸
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  در حالی اواخر اسفند ماه سال گذشته وزیر راه و شهرسازی وعده افتتاح فاز نخست بندر چابهار را در فروردین ۹۶ داده بود که شش روز از خلف وعده آخوندی می‌گذرد و همچنان خبری از افتتاح این بندر نیست و احتمالا آقای وزیر رنگ روبان افتتاح را نخواهد دید.

  خلف وعده بندری آقای وزیر

  آوای شمال/در پرونده «مرور ۴۳ ماه “کلید”ی» در نظر دارد، طی ماه‌های آخر دولت یازدهم مروری بر مهم‌ترین وقایع اقتصادی، تصمیمات دولت و دستگاه‌ها و اظهارات و وعده‌های مسئولان در حدود  ۴۳ ماهی که از این دولت گذشته، داشته و آنچه را بر اقتصاد کشور گذشته تحلیل کند. وزیر راه و شهرسازی اواخر اسفندماه سال گذشته در جمع […]

  آوای شمال/در پرونده «مرور ۴۳ ماه “کلید”ی» در نظر دارد، طی ماه‌های آخر دولت یازدهم مروری بر مهم‌ترین وقایع اقتصادی، تصمیمات دولت و دستگاه‌ها و اظهارات و وعده‌های مسئولان در حدود  ۴۳ ماهی که از این دولت گذشته، داشته و آنچه را بر اقتصاد کشور گذشته تحلیل کند.

  وزیر راه و شهرسازی اواخر اسفندماه سال گذشته در جمع اعضا کمیسیون عمران مجلس با اشاره به این‌که “توانستیم در چابهار ۱۵۰ میلیون دلار تسهیلات برای توسعه از هندی‌ها بگیریم” گفته بود: این کار با این شرط که سهم هندی‌ها در قرارداد صفر باشد، صورت گرفته که تحقیقا نمونه‌ مشابهی ندارد.

  آخوندی ادامه داد:  از این جهت نمونه است که چون معمولا کشوری که اعتبار می‌دهد درخواست‌ می‌کند سهم عمده‌ای از این اعتبار خرج واردات کشور خودش شود و در این قرارداد این وضعیت را شاهد نیستیم.

  وی همچنین با اشاره به این‌که ایران در حال حاضر موقعیت خوبی در این حوزه کسب کرده است، افزود: بخش عمده موانعی که در حوزه دریایی  سر راه تردد کشتی‌ها و توسعه بنادر وجود داشت، برداشته شده و در برخی از بنادر همچون چابهار، اقدامات بسیار مناسبی انجام گرفت.

  وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این‌که در سال ۹۵ بخش عمده ساخت و ساز بندر چابهار انجام شد، اظهار کرد:‌ این بندر فروردین ۹۶  طی مراسمی شایسته بین‌المللی با حضور وزرای کشورهای همسایه افتتاح می‌شود.

  به گزارش تسنیم، در حالی ۶ روز از وعده وزیر راه و شهرسازی می‌گذرد که هنوز خبری از حضور وزرای کشورهای همسایه در مراسمی “شایسته” برای افتتاح بندر مذکور نیست. پیگیری‌ها در این زمینه حاکی از آن است که افتتاح فاز اول بندر چابهار به دلایلی تا اطلاع ثانوی به تاخیر افتاده است. این احتمال وجود ندارد که وزیر راه و شهرسازی اصلا رنگ روبان این افتتاح را به چشم نبیند.

  برچسب ها :

  نظرات