آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ , Tuesday 7 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 72314
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  معاون آموزش و پژوهش وزیر صنعت گفت: ۴ میلیون بیکار تحصیل‌کرده در کشور وجود دارد که تا ۴ سال آینده به ۹ میلیون نفر افزایش می‌یابد.

  میلیون بیکار تحصیل‌کرده در کشور وجود دارد

  آوای شمال/برات قبادیان ظهر امروز در همایش هم‌اندیشی صنعت و دانشگاه اظهار داشت: اکنون ۵ میلیون نفر در دانشگاه‌ها در حال تحصیل هستند که سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر فارغ‌التحصیل می‌شوند که با جمع ۴ میلیون بیکار تحصیلکرده دانشگاهی تا ۴ سال آینده تعداد بیکاران تحصیلکرده کشور به ۹ میلیون می‌رسد. وی با […]

  آوای شمال/برات قبادیان ظهر امروز در همایش هم‌اندیشی صنعت و دانشگاه اظهار داشت: اکنون ۵ میلیون نفر در دانشگاه‌ها در حال تحصیل هستند که سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر فارغ‌التحصیل می‌شوند که با جمع ۴ میلیون بیکار تحصیلکرده دانشگاهی تا ۴ سال آینده تعداد بیکاران تحصیلکرده کشور به ۹ میلیون می‌رسد.

  وی با بیان اینکه طرح‌های زیادی برای اشتغال داشتیم، افزود: این طرح‌ها موفقیت‌آمیز نبودند چرا که فاقد مطالعه بودند.

  معاون آموزش و پژوهش وزیر صنعت با بیان اینکه مگر دولت‌ها تا چه اندازه می‌توانند شغل ایجاد کنند، بیان کرد: با داشتن ۱۰۰ هزار واحد اقتصادی صنعتی و تولیدی لاک‌پشتی نمی‌توانیم جلو برویم.

  قبادیان با اشاره به مشکلات طرح‌های صنعتی گفت: نداشتن طرح مطالعاتی توجیهی و برنامه اقتصادی از مشکلات بخش صنعت در کشور است.

  وی خاطرنشان کرد: دولت باید پای خود را کفش تولید بیرون آورده و آن را به مردم واگذار و در این زمینه تنها برنامه‌ریزی کند.

  معاون آموزش و پژوهش وزیر صنعت با اشاره به برنامه‌ریزی غلط در آموزش عالی کشور تصریح کرد: دانشگاه‌های کشور بر خلاف دانشگاه‌های کشورهای پیشرفته که تقاضامحور هستند، عرضه‌محور هستند.

  قبادیان با اشاره به فارغ‌التحصیلی سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تحصیلکرده از دانشگاه‌ها بیان کرد: مجلس نباید به عنوان ناظر در این زمینه بگوید ما کاری نداریم.

  وی با اشاره به اهمیت آموزش افزود: سال گذشته ۳ میلیون نفر ساعت آموزش برگزار که امسال براساس برنامه‌ریزی‌ها این میزان به ۵ برابر افزایش می‌یابد.

  معاون آموزش و پژوهش وزیر صنعت با بیان اینکه راه‌اندازی یک کسب و کار جدید در کشور ۷۲۰ روز طول می‌کشد، خاطرنشان کرد: این میزان در کشور ترکیه ۱۸ روز و در کشور عربستان ۳۶ روز است.

  قبادیان با بیان اینکه بازار کسب و کار، بازار رقابت است، تصریح کرد: واحدهای صنعتی کشور دارای تولید مازاد هستند اما برخی به علت پایین بودن کیفیت قادر به رقابت با صنایع خارجی نیستند.

  وی با اشاره به ۴ حلقه موفقیت شرکت‌های برتر دنیا گفت: آموزش، پژوهش، فن‌آوری و نوآوری ۴ حلقه موفقیت شرکت‌های برتر دنیا است.

  برچسب ها :

  نظرات