آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ , Monday 6 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 72282
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۸
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  کتاب «لبنان زدگی» روایتی از سفر به لبنان به قلم سید حسین مرکبی منتشر شد.

  «لبنان زدگی» خواندنی شد

  اوای شمال/کتاب «لبنان زدگی» سفرنامه لبنان اثر سید حسین مرکبی از سوی نشر آرما روانه بازار کتاب شد. در بخشی از این کتاب آمده است: «فرودگاه رفیق حریری تنها فرودگاه مسافری لبنان بندانگشتی است؛ … مساحت لبنان از استان قم، کوچکترین استان ایران در تقسیمات سابق، کمی کم تر و جمعیتش اندکی بیشتر است. شاید […]

  اوای شمال/کتاب «لبنان زدگی» سفرنامه لبنان اثر سید حسین مرکبی از سوی نشر آرما روانه بازار کتاب شد.

  در بخشی از این کتاب آمده است: «فرودگاه رفیق حریری تنها فرودگاه مسافری لبنان بندانگشتی است؛ … مساحت لبنان از استان قم، کوچکترین استان ایران در تقسیمات سابق، کمی کم تر و جمعیتش اندکی بیشتر است. شاید تشبیه لبنان به استان قم مخصوصا برای کسی که ایران را می شناسد کمی گمراه کننده باشد؛ چون لبنان در هیچ چیز به جز شمار جمعیت و مقدار مساحت و نه حتی جمعیت و مساحت به قم شبیه نیست و بلکه نقطه مقابل آن است. در حالی که من نویسنده نمی‌توانم از سرایت ویژگی‌های پیوند خورده با تصویر قم به لبنان در ذهن مخاطب جلوگیری کنم. شاید بهتر باشد بگویم لبنان در دریاچه ارومیه جا می‌شود. یا مثلا می‌توانم بگویم لبنان به عبارتی یک دهکده بزرگ است. این بهتر است. گو اینکه مفهوم لبنان با مفهوم دهکده فقط یک تفاوت دارد: در قانون اساسی این کشور هجده فرقه مذهبی به رسمیت شناخته شده اند. دهکده متکثر.»

  کتاب «لبنان زدگی» سفرنامه لبنان در ١٠۴ صفحه با قیمت هزار ۵۰۰ تومان از سوی نشر آرما منتشر شده و علاقه‌مندان می‌توانند آن را از طریق شماره تلفن ۳۲۳۵۱۷۰۹-۰۳۱ سفارش داده و همچنین به صورت مجازی از فروشگاه اینترنتی «چهارسوق» تهیه کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات