آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 11 August 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 72261
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  منابع خبری کُردهای سوریه اعلام کردند ارتش ترکیه با هواپیما و توپخانه مناطقی را در منطقه عفرین سوریه هدف قرار دادند و درگیری با نیروهای کُرد همچنان ادامه دارد.

  تجاوز هوایی و توپخانه‌ای ترکیه به «عفرین» سوریه

  آوای شمال/ارتش ترکیه روستای «فرفرک» واقع در منطقه «راجو» واقع در «عفرین» سوریه را هدف قرار داد. در جریان این حمله، از جنگنده و سلاح‌های سنگین و توپخانه‌ای استفاده شده و یگان‌های مدافع خلق (YPG) در برابر این حملات ایستادگی کردند. تلویزیون «انها» (ANHA) وابسته به کُردهای سوریه گزارش داد که همچنان این حملات در […]

  آوای شمال/ارتش ترکیه روستای «فرفرک» واقع در منطقه «راجو» واقع در «عفرین» سوریه را هدف قرار داد.

  در جریان این حمله، از جنگنده و سلاح‌های سنگین و توپخانه‌ای استفاده شده و یگان‌های مدافع خلق (YPG) در برابر این حملات ایستادگی کردند.

  تلویزیون «انها» (ANHA) وابسته به کُردهای سوریه گزارش داد که همچنان این حملات در این منطقه ادامه دارد و هیچ اطلاع دقیقی از تعداد تلفات در دست نیست.

  ۲۶ جنگنده ترکیه نیز بامداد روز گذشته نیز منطقه کوهستانی «قرجوخ» و چند روستای دیگر را در منطقه «دیرک» هدف قرار دادند که در جریان آن ۲۰ عنصر از یگانهای کُرد کشته شدند.

  انتقاد کُردهای حسکه

  در همین راستا، کُردهای شهر حسکه سوریه نیز ضمن انتقاد از حملات اخیر ترکیه به کُردها اعلام کردند که در برابر طرحهای تروریستی ایستادگی خواهند کرد.

  «کبرئیل شمعون» رئیس مشترک حزب «الاتحاد السریانی» تجاوز ترکیه را آشکار توصیف و تأکید کرد که آنکارا با مداخله خود فقط قصد دارد مسائل شخصی خود را حل کند.

  شمعون همچنین اظهار داشت که نمیخواهد اندیشه های عثمانی گری در میان ملل منطقه موروثی شود و از جامعه بین الملل خواست که در برابر تجاوزات ترکیه بایستد.

  همچنین «جهاد اللجی» سخنگوی دفتر روابط عمومی «حرکه المجتمع الدیمقراطی» (جنبش جامعه دموکرات) اعلام کرد که (رجب طیب) اردوغان و (مسعود) بارزانی (رئیس منطقه کردستان عراق) دو روی یک سکه هستند و هدفشان شکستن مقاومت «مقاومت‌کنندگان» است.

  اللجی تأکید کرد که ترکیه و متحدش بارزانی نمی‌توانند به آنچه برای آن طرح‌ریزی کرده‌اند،‌ برسند. آنها یگان‌های مدافع خلق را هدف گرفته‌اند. ما عناصر مختلف کُرد علیه آنان یکپارچه و متحد هستیم.

   

  برچسب ها :

  نظرات