آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ , Thursday 2 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 72252
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران از کاهش ناپایداری هوای استان از فردا خبر داد و گفت: امروز به‌تناوب شاهد بارندگی و کاهش دما در مازندران هستیم.

  کاهش ناپایداری هوای مازندران از فردا

  آوای شمال/در شهرستان ساری، اظهار کرد: از عصر روز گذشته با تقویت سامانه بارشی و به‌دنبال آن جریانات شمالی شاهد تشدید بارندگی در آسمان مازندران بودیم. وی افزود: بیشترین بارش طی ۲۴ ساعت گذشته از نوشهر ۴۸، رامسر ۳۹، آمل ۳۸، بلده ۳۵، سیاه‌بیشه ۲۹، قراخیل قائم‌شهر و کجور ۲۸، بابلسر و کیاسر ۲۳ و […]

  آوای شمال/در شهرستان ساری، اظهار کرد: از عصر روز گذشته با تقویت سامانه بارشی و به‌دنبال آن جریانات شمالی شاهد تشدید بارندگی در آسمان مازندران بودیم.

  وی افزود: بیشترین بارش طی ۲۴ ساعت گذشته از نوشهر ۴۸، رامسر ۳۹، آمل ۳۸، بلده ۳۵، سیاه‌بیشه ۲۹، قراخیل قائم‌شهر و کجور ۲۸، بابلسر و کیاسر ۲۳ و ساری ۲۲ میلی‌متر بوده است.

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران اضافه کرد: بیشترین وزش باد طی این مدت از کجور با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت گزارش شد.

  این مسؤول با اشاره به بارش برف در ارتفاعات سیاه‌بیشه، بلده و آلاشت، افزود: بیشترین ارتفاع برف نیز مربوط به ایستگاه‌های سیاه‌بیشه، بلده و آلاشت به ارتفاع یک سانتی‌متر بوده است.

  اسدی با بیان اینکه امروز به‌تناوب شاهد بارندگی و کاهش دما در مازندران هستیم، گفت: همچنین در مناطق سردسیر و کوهستانی علاوه بر مه‌آلود بودن هوا شاهد بارش برف هستیم.

  وی با اعلام اینکه فردا انتظار داریم بارش به‌صورت پراکنده بوده و اواخر روز از ناپایداری هوای استان کاسته شود، اضافه کرد: روز جمعه آسمان استان به‌صورت نیمه‌ابری بوده و در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و رگبارهای پراکنده دور از انتظار نیست.

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، اوایل هفته آینده آسمان مازندران عمدتاً نیمه‌ابری همراه با افزایش تدریجی و نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

  اسدی در پایان گفت: دریای مازندران امروز به‌صورت مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات