آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ , Monday 6 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 72236
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۰۱:۰۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  نماینده ویژه وزارت خارجه کره شمالی از آمادگی این کشور برای جنگ با سلاح هسته ای یا هیدروژنی خبر داد و تاکید کرد که پیونگ یانگ قادر است تا با سه یا چهار بمب هیدروژنی تمام جهان را نابود کند.

  نماینده کره شمالی: می‌توانیم با ۳ بمب هیدروژنی دنیا را نابود کنیم

  آوای شمال/سایت آمریکایی “Daily Caller News”، “الخاندرو ستاو دی بینوس” شهروند اسپانیایی که به عنوان نماینده ویژه وزارت خارجه کره شمالی فعالیت می کند و ریاست گروه دوستی کره را برعهده دارد، در گفت وگو با پایگاه آرژانتینی “Infobae” در پاسخ به این مطلب که “آمریکا بیشتر از کره شمالی موشک دارد”، تصریح کرد: “مسئله […]

  آوای شمال/سایت آمریکایی “Daily Caller News”، “الخاندرو ستاو دی بینوس” شهروند اسپانیایی که به عنوان نماینده ویژه وزارت خارجه کره شمالی فعالیت می کند و ریاست گروه دوستی کره را برعهده دارد، در گفت وگو با پایگاه آرژانتینی “Infobae” در پاسخ به این مطلب که “آمریکا بیشتر از کره شمالی موشک دارد”، تصریح کرد: “مسئله کمیت نیست بلکه قدرت تخریبی است. یک بمب هیدروژنی ۱۰۰ برابر قویتری از یک بمب هسته ای است. سه یا چهار بمب هیدروژنی برای پایان دادن به دنیا کافی است”.

  الخاندرو ستاو دی بینوس که در زمینه دفاع از نظام کره شمالی فعالیت می کند، گفت:” نمی توان به کره شمالی خدشه ای وارد کرد و اگر به ملت این کشور خدشه ای وارد شود، آنها با سلاح و موشک از خود دفاع خواهند کرد”.

  وی افزود: کره شمالی برای جنگ با سلاح هسته‌ای یا هیدروژنی کاملا آماده است.

  کره شمالی در ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی اعلام کرد که یک بمب هیدروژنی را با موفقیت آزمایش کرده است اما ناظران غربی در این ادعا شک و تردید به خرج دادند. این درحالی است که به ثبت رسیده است که این آزمایش کره شمالی قویتر از آزمایش های گذشته بوده است.

  الخاندرو ستاو دی بینوس گفت: همه مطالب منتشر شده درباره کره شمالی صرفا دروغپردازی کشورهای غربی است که تلاش می کنند به منافع مشروع این کشور آسیب برسانند.

  برچسب ها :

  نظرات