آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ , Thursday 2 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 72143
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: اواخر روز سه‌شنبه شاهد بارش باران، بارش برف در مناطق کوهستانی، وزش باد، طوفانی شدن دریا و کاهش دما در سطح استان هستیم.

  باد و باران در راه مازندران/ بارش برف در ارتفاعات/ بالا آمدن رودخانه‌های استان

  آوای شمال/طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد افزایش دما در ارتفاعات مازندران بودیم به‌طوری‌که بیشینه دمای هوا مربوط به کیاسر ۳۰، کجور ۲۹ و پل‌سفید ۲۷ درجه سانتی‌گراد و کمینه دمای هوا نیز مربوط به نوشهر، قائم‌شهر و دشت‌ناز با ۱۲ درجه سانتی‌گراد بوده است. وی ادامه داد: همچنین دمای هوای ساری نیز طی این مدت […]

  آوای شمال/طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد افزایش دما در ارتفاعات مازندران بودیم به‌طوری‌که بیشینه دمای هوا مربوط به کیاسر ۳۰، کجور ۲۹ و پل‌سفید ۲۷ درجه سانتی‌گراد و کمینه دمای هوا نیز مربوط به نوشهر، قائم‌شهر و دشت‌ناز با ۱۲ درجه سانتی‌گراد بوده است.

  وی ادامه داد: همچنین دمای هوای ساری نیز طی این مدت بین حداقل ۱۴ و حداکثر ۱۸ درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است.

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با بیان اینکه در حال حاضر در ارتفاعات استان شاهد هوایی گرم هستیم، اضافه کرد: انتظار داریم به‌تدریج شاهد وزش باد (برخی مناطق شدید)، رگبار پراکنده باران و کاهش دمای هوا باشیم.

  اسدی تصریح کرد: با توجه به نفوذ سامانه سرد بارشی به آسمان مازندران، از اواخر روز سه‌شنبه ۵ اردیبهشت ماه تا صبح پنج‌شنبه شاهد بارش باران، بارش برف در مناطق کوهستانی (ارتفاعات بالای ۲ هزار متر)، وزش باد (گاهی نسبتا شدید)، طوفانی شدن دریا و کاهش دما در سطح استان هستیم.

  وی با اعلام اینکه طی این مدت به‌ دلیل بارش باران، آب‌گرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها پیش‌بینی می‌شود، افزود: مه آلود بودن و بارش باران و برف در ارتفاعات موجب کاهش دید، لغزندگی و اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی خواهد شد.

  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران یادآور شد: پیرو اطلاعیه و اخطاریه هواشناسی و با توجه به وقوع بارش باران، بارش برف در مناطق کوهستانی و کاهش دما به‌ویژه از اواخر روز سه‌شنبه ۵ اردیبهشت تا روز پنج‌شنبه در سطح استان، متوسط دما در مناطق ساحلی و جلگه‌ای استان بین ۱۰ تا ۱۵ درجه خواهد بود که با توجه به توصیه کارشناسان جهادکشاورزی استان طی این مدت نشاء نباید انجام شود.

  اسدی به کاهش دمای هوای مازندران اشاره کرد و افزود: متوسط دما در ارتفاعات استان بین ۴ تا ۸ درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

  وی خاطرنشان کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روز پنج‌شنبه از ناپایداری هوای مازندران کاسته شده و روز جمعه جو نسبتاً پایداری در آسمان مازندران حاکم می‌شود.

  اسدی در پایان گفت: دریای مازندران طی این مدت مواج و طوفانی بوده و برای فعالیت‌های دریایی مناسب پیش‌بینی نمی‌شود.

   

  برچسب ها :

  نظرات