آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ , Monday 13 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 72021
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با تکذیب بحث ناتوانی مالی ایران ایر در موضوع ورود اولین بوئینگ ۷۷۷ نو به کشور گفت:بوئینگ، پیشنهاد تحویل بوئینگ ۷۷۷ ترکیش ایر را به ما داد، اما پس از بررسی های فنی و اقتصادی دیگر این هواپیما موجود نبود.

  چرا تحویل بوئینگ ترکیش‌ به ایران‌ایر منتفی شد؟/پرورش: مشکل مالی درکار نیست

  آوای شمال/درباره مباحث مطرح شده در خصوص بوئینگ ۷۷۷ اظهار کرد:‌ بر اساس قراردادی که با کمپانی بوئینگ داریم اولین فروند فروردین سال ۹۷ به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تحویل خواهد شد. وی ادامه داد: با این حال هواپیماسازی بوئینگ به ایران ایر پیشنهاد داد  یک فروند هواپیمای بوئینگ از سری ۷۷۷ که جزو سفارشات […]

  آوای شمال/درباره مباحث مطرح شده در خصوص بوئینگ ۷۷۷ اظهار کرد:‌ بر اساس قراردادی که با کمپانی بوئینگ داریم اولین فروند فروردین سال ۹۷ به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تحویل خواهد شد.

  وی ادامه داد: با این حال هواپیماسازی بوئینگ به ایران ایر پیشنهاد داد  یک فروند هواپیمای بوئینگ از سری ۷۷۷ که جزو سفارشات هماست موجود است و می تواند زودتر از موعد مقرر آنرا تحویل دهد.

  وی تصریح کرد: در این راستا نیز کارشناسان ایران ایر بررسی های فنی و اقتصادی را با هدف این که آیا هواپیما مطابق نیازهاست، انجام دادند.

  مدیرعامل ایران ایر با یادآوری این که این بررسی ها انجام شد، بیان کرد: این در حالی است که دیگر هواپیمای مذکور موجود نیست.

  پرورش با رد ادعاهای مطرح شده در خصوص ناتوانی مالی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و تاثیر آن در عدم ورود اولین بوئینگ نو به ناوگان هوایی کشور، تاکید کرد: هم بانک مرکزی و بانک های واسط به خوبی برای خرید هواپیما با ایران ایر همکاری کرده اند و بنده بارها از آنها بابت این مسئله قدردانی کرده ام.

  وی گفت: در بازار حمل ونقل هوایی این قبیل مسائل وجود دارد و در حال حاضر هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ موجود نیست که بخواهیم انرا تحویل بگیریم و بحث ناتوانی مالی را در این ماجرا تکذیب می کنم.

  مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: خوشبختانه ایران ایر مشکلی در خصوص منابع مالی خرید هواپیما ندارد.

  برچسب ها :

  نظرات