آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ , Monday 21 September 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 71898
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  با وجود اینکه انواع کمپوت آناناس در بازار مصرف به وفور در سال‌های اخیر یافت می‌شود، قائم مقام بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به قائم مقام بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت واردات این محصول را آزاد اعلام کرد.

  واردات کمپوت آناناس بعد از سالها قاچاق آزاد شد + سند

  آوای شمال/در حالی که کمپوت آناناس طی سال های گذشته به وفور در سطح عرضه مشاهده می‌شد؛ وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه به سازمان توسعه تجارت واردات این محصول را با توحه به قانون انتزاع و اختیارت این وزاتخانه آزاد اعلام کرد. بر این اساس باید مشخص شود این حجم بالایی از کمپوت آناناس که در […]

  آوای شمال/در حالی که کمپوت آناناس طی سال های گذشته به وفور در سطح عرضه مشاهده می‌شد؛ وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه به سازمان توسعه تجارت واردات این محصول را با توحه به قانون انتزاع و اختیارت این وزاتخانه آزاد اعلام کرد.

  بر این اساس باید مشخص شود این حجم بالایی از کمپوت آناناس که در سطح  شهرهای کشور به راحتی به فروش می‌رسید از چه طریقی آمده است و سازمان‌های نظارتیدر صورت ممنوعیت واردات چرا بر عرضه  اینکالا  در سطح خرده فروشی نظارتی نداشته اند و کالایی که هنوز اجازه واردات قانونی نداشته است به چه شکل در بازار توزیع شده است؟

  در ذیل مطلب می توانید متن نامه ارسالی میان مسئولان مربوطه در سازمان توسعه تجارت و جهاد کشاورزی را مشاهده کنید.

  در نامه علی‌اکبر مهرفرد قائم مقام بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی به خسروتاج معاون محترم توسعه روابط اقتصادی، بازرگانی خارجی و رئیس کل سازمان توسعه تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت با موضوع “لغو ممنوعیت واردات کمپوت آناناس” آمده است:

  «به استناد ماده یک قانون تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی مصوب سال ۱۳۹۱ مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی آن به شماره ۱۸۱۵۵۲/ت۴۹۲۹۲ مورخ ۱۳۹۲/۱۲/۶ و ماده (۱۶) قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، بدینوسیله واردات کمپوت آناناس به شماره تعرفه ۲۰۰۸۲۰۰۰ از گمرکات رسمی با رعایت مقررات و ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای سازمان حفظ نباتات و سایر مقررات مربوطه مجاز اعلام می‌گردد.

  خواهشمند است دستور فرمایید اقدام لازم را معمول و نتیجه را به این حوزه اعلام نمایید.»

  علی علی آبادی فراهانی نیز با ارسال نامه ای به سازمان های صنعت، معدن و تجارت این مجوز را اعلام را بدین شرح اعلام کرد:

  «به پیوست تصویرنامه شماره ۹۵/۵۰۱/۵۴۱۶ مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ قائم مقام محترم وزیر در امور بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر لغو ممنوعیت واردات کمپوت آناناس تحت ردیف تعرفه ۲۰۰۸۲۰۰۰ به استناد ماده یک قانون تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی جهت اطلاع و اقدام لازم ارسال می‌گردد.»

  برچسب ها :

  نظرات