آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 4 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 71853
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  وزیر بهداشت درباره یک زنگ خطر بزرگ در کشور هشدار داد.

  زنگ خطر بزرگ در ایران

  آوای شمال/سیدحسن هاشمی در حاشیه برگزاری همایش سفیران سلامت ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: واقعیت این است که با سبک زندگی امروزی، کار اساسی این است که در حوزه پیشگیری تلاش کنیم و بخشی از این حوزه به مجموعه حاکمیت و قوای سه گانه و بخشی به سبک زندگی خود مردم برمی گردد. وزیر […]

  آوای شمال/سیدحسن هاشمی در حاشیه برگزاری همایش سفیران سلامت ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: واقعیت این است که با سبک زندگی امروزی، کار اساسی این است که در حوزه پیشگیری تلاش کنیم و بخشی از این حوزه به مجموعه حاکمیت و قوای سه گانه و بخشی به سبک زندگی خود مردم برمی گردد.

  وزیر بهداشت گفت: هر تصمیم مهمی در حوزه سلامت بگیریم نتیجه آن سی سال بعد در در زندگی ما بروز و ظهور پیدا خواهد کرد. چنانچه امروزه ۲۷ درصد از کودکان به چربی خون بالا دچار هستند، و این موضوع زنگ خطر بزرگی برای ما است.

  هاشمی افزود: اگر ۵۰ درصد کودکان در سن مدرسه افزایش وزن دارند، بازهم زنگ خطر حساب می‌شود.

  وزیر بهداشت گفت: امروزه ۲۷ درصد مردم فشار خون دارند و با در نظر گرفتن اینکه نسل آنها مربوط به ۴۰ یا ۵۰ سال قبل است و سبک زندگی امروزی، فست فودها و کم تحرکی را تجربه نکرده اند، می توانیم بگوییم که اگر پیشگیری نکنیم، قطعا آینده خوبی از لحاظ سلامتی نخواهیم داشت.

  هاشمی گفت: کاری که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم انجام دادند، تشکیل سفیران سلامت است که در طول دو سال گذشته دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را عضو این تشکل کردیم که امیدواریم تعداد آنان به ۲۰ میلیون نفر افزایش پیدا کند.

  وی افزود: خانواده ها و انجمن های زیادی از تشکل سفیران سلامت استقبال کرده اند، حداقل اگر همین افراد رعایت کنند، مراقب وزن، نمک مصرفی و چربی و روغن غذا بوده و کم تحرکی را کنار بگذارند، بسیاری از بیماری ها کم خواهد شد.

  وزیر بهداشت گفت: متاسفانه در حال حاضر ۹ دانش آموز از میان ۱۰ دانش آموز کم تحرک هستند و آنها در آینده با دیابت و فشارخون و بیماری های مفصلی و… روبرو خواهند شد.

  هاشمی با بیان اینکه حضور در این جمع، احترام به نوجوانان و دانش آموزان است، ادامه داد: اگر سفیران سلامت به جای نصیحت کردن، عامل آموزش سلامت باشند، نسبت به تغییر رفتار همکلاسی‌ها و سایر اعضای خانواده و حتی پدر و مادر خود تاثیرگذار خواهند شد.

  به گفته دکتر هاشمی گاهی فرزندان نقش موثری را در منع والدین از مصرف دخانیات، قلیان، نمک، قند و شکر دارند بنابراین باید در حوزه ارتقای دانش سلامت مردم تلاش کنیم و از صدا و سیما و سایر رسانه ها می خواهیم، در زمینه فرهنگسازی برای ارتقای سلامت جامعه کمک کنند.

  وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: یک کشور زمانی پیشرفت می‌کند که مردم آن سالم باشند و چنانچه مردم از سلامت کافی برخوردار نباشند، امنیت هم ندارند؛ به همین دلیل است که کشورهای مختلف به مقوله سلامت اهمیت می دهند و در احادیث نبوی نیز سلامت و امنیت در کنار هم بوده و حتی سلامت مقدم بر امنیت قلمداد شده است.

  هاشمی بیان داشت: سالانه ۱۸ هزار نفر در تصادفات رانندگی در کشور از بین می‌روند، انتظار ما از مردم و مسئولان دستگاه‌های مختلف این است که رودربایستی‌ها را کنار بگذارند و در مورد سلامت مردم، قاطعانه تصمیم گیری کنند.

  برچسب ها :

  نظرات