آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ , Thursday 2 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 71839
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  انجمن هتلداران ترکیه اعلام کرد: صنعت گردشگری این کشور در حال افول است زیرا گردشگران آلمانی نیز به دلایل مختلف به جای ترکیه به اسپانیا و یونان سفر می‌کنند.

  گردشگری ترکیه همچنان در اغما/ سفر آلمانی‌ها به ترکیه ۵۸ درصد کاهش یافت

  آوای شمال/انجمن هتلداران ترکیه اعلام کرد به دلیل نگرانی‌های امنیتی و همچنین تشدید مناقشات دو جانبه بین ترکیه و آلمان، صنعت گردشگری ترکیه در حال از دست دادن سهم خود از بازار گردشگران آلمان است. بنا به اعلام این انجمن، در حال حاضر بسیاری از گردشگران آلمانی به جای سفر به ترکیه به دیگر کشورها […]

  آوای شمال/انجمن هتلداران ترکیه اعلام کرد به دلیل نگرانی‌های امنیتی و همچنین تشدید مناقشات دو جانبه بین ترکیه و آلمان، صنعت گردشگری ترکیه در حال از دست دادن سهم خود از بازار گردشگران آلمان است.

  بنا به اعلام این انجمن، در حال حاضر بسیاری از گردشگران آلمانی به جای سفر به ترکیه به دیگر کشورها نظیر اسپانیا و یونان می‌روند.

  براساس بیانیه منتشر شده از سوی اتحادیه هتلداران، بزرگترین برنده بازی مناقشه آلمان و ترکیه، اسپانیا است.

  براساس این بیانیه از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ ترکیه شاهد افزایش سالانه تعداد گردشگران آلمانی ورودی به این کشور بوده است اما در سال ۲۰۱۶ و به دلیل افزایش نگرانی‌های امنیتی، تعداد گردشگران آلمانی که به ترکیه سفر کردند کاهش شدیدی را تجربه کرد.

  تیمور باییندیر رئیس اتحادیه هتلداران ترکیه تاکید کرده است که برای تعطیلات فصلی سال ۲۰۱۷ گردشگران آلمانی به جای ترکیه کشورهایی نظیر اسپانیا، یونان، بلغارستان، کرواسی و حتی مصر را انتخاب کرده‌اند و عملاً ترکیه تنها بازنده بازار گردشگران آلمانی بوده است.

  وی تأکید کرد: انتظار داریم تعداد گردشگران ورودی به ترکیه در سال ۲۰۱۷ از کشورهای اتحادیه اروپا بخصوص آلمان، اتریش، بلژیک، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا به دلیل نگرانی‌های امنیتی و همچنین مناقشات سیاسی بین ترکیه و این کشورها به شدت کاهش یابد.

  وی تاکید کرد: در عین حال انتظار داریم گردشگران ورودی به ترکیه از ایران، روسیه و به طور کلی خاورمیانه در سال ۲۰۱۷ افزایش یابند.

  رزرو هتل‌ها توسط گردشگران آلمانی در ترکیه در تعطیلات ابتدای سال ۲۰۱۷ کاهشی ۵۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است.

  وی همچنین تاکید کرد: ترکیه باید به شرکت‌های هوایی که به طور مستقیم گردشگران را از آلمان به ترکیه منتقل می‌کنند یارانه سوخت دهد.

  رئیس اتحادیه هتلداران ترکیه همچنین به دولت این کشور پیشنهاد داد تا پروازهای مستقیم بین برلین و آنکارا و همچنین برلین و فرودگاه دالاما در استان آئگین ترکیه را مجدداً برقرار کنند و بر توسعه خطوط کشتیرانی این کشور تمرکز کنند.

   

  برچسب ها :

  نظرات