آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ , Saturday 4 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 71832
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۵
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی به شکسته شدن مقاومت‌های تکنیکالی قیمت سهام در گروه‌های پر بیننده‌ای همچون خودرویی‌ها دل خوش کرده بودند که نبود نقدینگی پرقدرت در بازار مانع از عبور سطوح روانی در این گروه شد هر چند که ابلاغیه جدید برای بازار پایه توافقی نیز بر عقب‌گرد خریداران سهام بی‌تأثیر نبود.

  تقویت ۸۷ واحدی شاخص کل بورس/ روزی که مقاومت‌ها شکسته نشد

  آوای شمال/شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه ۳ اردیبهشت ماه ۹۵ با افزایش ۸۷ واحدی به رقم  ۷۹ هزار و ۳۹۰ واحد دست یافت. شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۳۰ واحدی عدد ۲۷ هزار و ۵۶۰ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد […]

  آوای شمال/شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه ۳ اردیبهشت ماه ۹۵ با افزایش ۸۷ واحدی به رقم  ۷۹ هزار و ۳۹۰ واحد دست یافت.

  شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۳۰ واحدی عدد ۲۷ هزار و ۵۶۰ واحد را به نمایش گذاشت.

  شاخص سهام آزاد شناور اما با کاهش ۲۴  واحدی به رقم  ۸۷ هزار و ۵۵۸  واحد دست یافت.

  شاخص بازار اول نیز در حالی با کاهش ۸۹ واحدی به رقم  ۵۵ هزار و ۱۴۱  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۱۰۳۳  واحدی عدد  ۱۷۵ هزار و ۷۰۳  واحد را به نمایش گذاشت.

  امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش ۴ واحدی به عدد ۹۱۲  واحد رسید.

  براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت  تاپیکو با ۵۷ واحد، مخابرات ایران با ۵۱  واحد و هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۴۹  واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

  در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی ۳ شرکت معدنی و ضنعتی گل گهر با ۳۳ واحد ، ملی صنایع مس ایران با ۲۸  واحد و فولاد مبارکه با ۲۱ واحد کاهش، بیشتری تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

  به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۳۲۰ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۲۷۰  میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۹۳ هزار و ۹۴۸  نوبت داد و ستد بود.

  طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان هگمتان، ارتباطات سیار ایران،  از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان فارس خوزستان، سرمایه‌گذاری ملت، توسعه صنایع بهشهر، ذرین معدن آسیا، صنعتی بهپاک، حق تقدم خرید سهام بیمه حافظ، بازگشایی شدند.

  به گزارش فارس،‌ امروز در بازار ۲ بورس تهران ۱۳۷ میلیون سهم سرمایه‌گذاری بهمن به ارزش بیش از ۱۴٫۵ میلیارد تومان میان کدهای سهامداران عمده منتقل شد.

  امروز همچنین اندکی بیش از ۲۳ میلیون حق تقدم خرید سهام ایران‌ترانسفو به ارزش بیش از ۱۱ میلیارد تومان میان سهامداران عمده منتقل شد.

  بر اساس این گزارش، امروز بورس تهران در حالی انتظار شکسته شدن سطوح مقاومتی قیمت سهام در نمودارهای تکنیکالی گروه خودرویی‌ها را انتظار می‌کشید که عدم وجود پول پرقدرت در بازار مانع از عبور سطوح روانی قیمت‌ها در این گروه شد.

  امروز همزمان اقدام فرابورس در زمینه اجباری شدن امضای بیانیه پذیرش ریسک برای تمامی معامله‌گران بازار پایه نیز در عقب‌گرد خریداران سهام بی‌تأثیر نبود با این حال در بازار سهام امروز شرکت‌های کوچک گمنام همچنان با اقبال برخی خریداران کم تعداد و برخوردار از رانت خبر است.

  امروز علاوه بر گروه خودرویی‌ها، گروه پتروشیمی‌ها نیز با درجا زدن قیمت سهام روبه‌رو بود. همزمان در گروه پالایشی‌ها اما برخی تک‌سهم‌های این گروه با پیش‌رانی پالایش نفت اصفهان به بهانه برگشت  هزینه حمل و نقل به حساب‌های این شرکت‌ها در آینده نزدیک همچنان با اقبال خریداران روبه‌رو شد هر چند که تداوم عرضه‌های هدفمند حقوقی‌ها مانع از شکل‌گیری صف خرید و یا رنج شدن قیمت‌ها در سقف کامل قیمت‌ها شد.

  به گزارش فارس، امروز بازار سهام شاهد معاملاتی متعادل و به نسبت پرحجم بود که لزوم اصلاح قیمتی و عدم عبور از سطوح مقاومتی الگوهای تکنیکالی مانع از تحرک قیمت سهام در گروه‌ها و نمادهای پربیننده و شاخص‌ساز بازار شد هر چند که حقوقی‌های سنتی و شاخص‌ساز بازار همچنان با هلدینگ خلیج فارس، تاپیکو و مخابرات ایران حامی‌های سرسخت نماگرهای بورس در حال و هوای انتخاباتی اردیبهشت‌ماه هستند.

  انتهای پیام/

   

  برچسب ها :

  نظرات