آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ , Sunday 15 September 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 71691
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  سناتور روس در حمایت از رئیس‌جمهوری سوریه درباره نیاز دمشق به سامانه پدافند هوایی اعلام کرد مسکو برای تأمین پدافند هوایی به دمشق آمادگی دارد.

  آماده تأمین سامانه پدافند هوایی سوریه هستیم

  یک سناتور روس به اظهارنظر رئیس‌جمهور سوریه درباره کافی نبودن کمک‌های مسکو به دمشق برای جبران سامانه‌های پدافند هوایی نابود شده سوریه، واکنش نشان داد. بشار اسد روز جمعه(دیروز) درباره حملات تروریست‌ها به سامانه‌های پدافند هوایی گفت: «در ابتدای حملات، آنها شروع به نابودی پدافند هوایی سوریه کردند که هیچ ربطی به آنچه که تظاهرات […]

  یک سناتور روس به اظهارنظر رئیس‌جمهور سوریه درباره کافی نبودن کمک‌های مسکو به دمشق برای جبران سامانه‌های پدافند هوایی نابود شده سوریه، واکنش نشان داد.

  بشار اسد روز جمعه(دیروز) درباره حملات تروریست‌ها به سامانه‌های پدافند هوایی گفت: «در ابتدای حملات، آنها شروع به نابودی پدافند هوایی سوریه کردند که هیچ ربطی به آنچه که تظاهرات مسالمت‌آمیز گفته می‌شد، نداشت. بیشتر پدافند هوایی در بیرون از شهرها و مناطق دورافتاده هستند، پس آنها حملات خود را از آن مناطق شروع کردند که البته در زمان بحران بشدت متاثر شد.»

  او که با اسپوتنیک مصاحبه کرد،، با بیان اینکه روسیه تا کنون فقط نیمی از سامانه‌های پدافند هوایی نابود شده سوریه را جبران کرده، افزود: «(اما) وقتی درباره تمام کشور صحبت می‌کنیم، این جبران کافی نیست.(جزئیات بیشتر).

  حالا امروز شنبه یک سناتور روس از آمادگی کشورش برای تامین پدافند هوایی سوریه اظهارنظر کرد.

  «ویکتور اوزروف» به اسپوتنیک گفت: «می‌شود با تاکید بر اصل اولویت، مقدار لازم (سیستمهای دفاع هوایی به سوریه) را تامین کرد و چنین کاری باری اضافی بر دوش صنایع دفاعی ما نخواهد گذاشت».

  وی تاکید کرد: «با توجه به اینکه سوریه در جنگ با تروریست‌ها است و روسیه به آن در جنگ با تروریسم کمک می‌کند، (در صورت حصول توافق بین مسکو و دمشق) موضوع خاصی برای ارسال و تامین این سامانه‌ها وجود ندارد».

  سناتور روس افزود: «چین کاری قوانین موجود بین‌المللی یا مقررات شورای امنیت سازمان ملل را نقض نمی‌کند چرا که سیستم‌های دفاع هوایی، سلاح‌های تدافعی هستند و نه تهاجمی».

   

  برچسب ها :

  نظرات