آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 6 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 71644
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ اردیبهشت, ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  هفته‌های ماقبل نمایشگاه کتاب تهران را باید روزهای رکود و کسادی بازار کتابفروشی‌ها دانست.

  روزگار رکود کتابفروشی‌ها

  آوای شمال/با پایان یافتن فروردین و آغاز زمزمه‌ها برای برپایی نمایشگاه کتاب شاهدیم که باز هم فروش کتاب از طریق اصلی‌ترین محل عرضه آن یعنی کتابفروشی‌ها رو به افول گذاشته و در روزگار رکود کتابفروشی‌ها به سر می‌بریم. طی یک ماه گذشته شاهد بودیم که ارشاد به منظور حمایت از نشر کشور طرح یک ماهه […]

  آوای شمال/با پایان یافتن فروردین و آغاز زمزمه‌ها برای برپایی نمایشگاه کتاب شاهدیم که باز هم فروش کتاب از طریق اصلی‌ترین محل عرضه آن یعنی کتابفروشی‌ها رو به افول گذاشته و در روزگار رکود کتابفروشی‌ها به سر می‌بریم.

  طی یک ماه گذشته شاهد بودیم که ارشاد به منظور حمایت از نشر کشور طرح یک ماهه «عیدانه کتاب» را برگزار کرد تا به واسطه دادن یارانه کمکی به نشر کرده باشد و این روزها پس از آن دوره یک ماهه روزهای کسادی بازار کتاب است و برخی نیز در انتظار یارانه برای روزهای نمایشگاه کتاب هستند تا بتوانند با استفاده از تخفیف‌های ناشران در نمایشگاه و بن‌کارت‌های خرید کتاب با درصد تخفیف بیشتری،‌ کتاب خریداری کنند. از این رو باید گفت تا زمانی که ارشاد تحت هر عنوانی یارانه بدهد نمی‌توان انتظار چندانی داشت تا نشر کشور جان بگیرد. زیرا این یارانه علاوه بر اینکه مانند مسکنی در حوزه نشر عمل می‌کند مانع از رشد صحیح این حوزه می‌شود.

  در این شرایط و به بهانه گزارش زیر بازارچه کتاب با برخی از کتابفروشان در رابطه با حال و روز این روزهای کتابفروشی‌ها گپ می‌زدیم که اغلب از وضع موجود ناراضی بودند.

  در این بین اما کتاب‌هایی که بدون تبلیغات توانستند پرفروش شوند جالب توجه بودند و بر اساس تجربه ذهنی مخاطبان و همچنین معرفی فرد به فرد فروخته شدند و توانستند پرفروش شوند. جلد دوم کتاب «سلام بر ابراهیم» کتابی است که بدون تبلیغات گسترده و بر اساس تجربه مثبت خوانندگان از جلد اول این کتاب در حال پرفروش شدن است.

  ردیف عنوان
  پرفروش اول سلام بر ابراهیم۲
  پرفروش دوم گلستان یازدهم – وقتی مهتاب گم شد – دختر شینا – شهر ضرب‌المثل‌ها
  پرفروش سوم آب هرگز نمی‌میرد – سلام بر ابراهیم –  محمد مثل گل بود – بچرخ تا بچرخیم – رویای نیمه شب

  یکی از کتاب‌هایی که هفته گذشته در یکی از کتابفروشی‌ها پرفروش شده بود، رمان «رگتایم» اثر ای.ال. داکترو است. این رمان که نجف دریابندری آن را ترجمه و نشر خوارزمی منتشر کرده است را باید اثری دانست که در آن تصویری از آمریکای در آستانه قرن بیستم را به خواننده نشان می‌دهد. این اثر برای آنهایی که می‌خواهند تصویری از آمریکا داشته باشند به شدت جالب توجه خواهد بود.

  ردیف عنوان
  نویسنده اول بهناز ضرابی‌زاده – غلامرضا حیدری ابهری
  نویسنده دوم حمید حسام
  نویسنده سوم علیرضا پناهیان – فاضل نظری – محمد سرشار – مظفر سالاری

  یکی از پرفروش‌های هفته گذشته کتاب «بچرخ تا بچرخیم» اثر محمد سرشار بود. این کتاب در هفتمین پویش کتابخوانی «روشنا» در کنار کتاب «تاریخ مستطاب آمریکا» معرفی شده و توانسته مورد توجه قرار بگیرد.

  ردیف عنوان
  ناشر اول سوره مهر
  ناشر دوم شهید ابراهیم هادی
  ناشر سوم دفتر نشر معارف

  برای دریافت و مشاهده جدول کامل پرفروش‌های هفته چهارم فروردین ۹۶ اینجا را ببینید.

  انتهای پیام/و

   

  برچسب ها :

  نظرات