آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ , Tuesday 2 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 71441
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  معاون درمان و خدمات تخصصی پژوهشگاه رویان گفت: ایران در زمینه دانش سلول‌های بنیادی هم‌سطح با مراکز خوب دنیا در حال رقابت است.

  ایران در زمینه سلول‌های بنیادی با مراکز برتر دنیا در حال رقابت است

  آوای شمال/احمد وثوق ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاحیه دومین کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پژوهشگاه رویان در زمینه پزشکی تولید و درمان ناباروری جزو نخستین مراکز فعال ایران و خاورمیانه است و در زمینه سلوله‌های بنیادی و جزو نخستین‌ها است. وی افزود: در زمینه اصلاح نژادهای دامی و شبیه‌سازی حیوانات پژوهشکده زیست‌فناوری […]

  آوای شمال/احمد وثوق ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاحیه دومین کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پژوهشگاه رویان در زمینه پزشکی تولید و درمان ناباروری جزو نخستین مراکز فعال ایران و خاورمیانه است و در زمینه سلوله‌های بنیادی و جزو نخستین‌ها است.

  وی افزود: در زمینه اصلاح نژادهای دامی و شبیه‌سازی حیوانات پژوهشکده زیست‌فناوری رویان در اصفهان فعال است.

  معاون درمان و خدمات تخصصی پژوهشگاه رویان در رابطه با فعالیت‌های این مجموعه در خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: با جهاد دانشگاهی خراسان رضوی همکاری‌های خوبی داریم و در این استان مرکزی هم در زمینه سلول‌های بنیادی فعال کرده‌ایم.

  وثوق با اشاره به اینکه ایران در زمینه دانش سلول‌های بنیادی هم‌سطح با مراکز خوب دنیا در حال رقابت است، تصریح کرد: در این رابطه تحقیقاتی که انجام می‌شود در اختیار کشورهای پیشرفته همچون آمریکا، فرانسه، کره‌جنوبی، ژاپن، چین و غیره قرار می‌گیرد.

  وی تاکید کرد: ایران هم‌ردیف با مراکز برتر دنیا است و حتی در برخی‌ شاخصه‌ها برتر هستیم و این امکان در تنوع تخقیقات سلول‌های بنیادی ایجاد شده است.

  معاون درمان و خدمات تخصصی پژوهشگاه رویان با بیان اینکه تنوع فعالیت‌ها در زمینه انواع فعالیت‌های ناباروری، بند ناف، ژنتیکی، سلول‌های بنیادی و غیره در عرصه بالینی و کاربردی است تا قدم مثبتی در درمان بیماران ناعلاج داشته باشیم، گفت: می‌خواهیم که از تشدید و ترویج بیماری‌ها به‌خصوص بیماری‌های ژنتیکی خودداری کنیم و برای درمان هر بیمار از مسیر تخصصی‌اش اقدام کنیم و برای هر کس تشخیص مجزایی داشته باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات