آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ , Thursday 2 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 71332
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ فروردین, ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  رئیس صندوق توسعه ملی درباره میزان حقوق گفت: حقوق بنده براساس مصوبه جدید شورای حقوق دستمزد است، عدد دقیق آن معلوم نیست.

  از میزان دقیق حقوقم اطلاع ندارم/ حقوق ریاست صندوق را ۷۵ درصد کم کرده‌اند

  آوایز شمال/بعد از افشای فیش حقوقی چند ده‌میلیونی برخی مدیران عالی‌رتبه‌ بیمه مرکزی و مدیرعامل بانک رفاه، بهانه‌تراشی‌ها و ادله ریز و درشت بسیاری مطرح شد. در این رابطه اسناد و مدارکی منتشر شد که نشان می داد که ظاهراً رشته فیش‌های حقوقی چند ده‌میلیونی مدیران، سر دراز دارد، آن‌قدر که سر از هر دستگاه […]

  آوایز شمال/بعد از افشای فیش حقوقی چند ده‌میلیونی برخی مدیران عالی‌رتبه‌ بیمه مرکزی و مدیرعامل بانک رفاه، بهانه‌تراشی‌ها و ادله ریز و درشت بسیاری مطرح شد.

  در این رابطه اسناد و مدارکی منتشر شد که نشان می داد که ظاهراً رشته فیش‌های حقوقی چند ده‌میلیونی مدیران، سر دراز دارد، آن‌قدر که سر از هر دستگاه و سازمانی درمی‌آورد.

  این فیش‌های جدید مربوط به صندوق توسعه ملی می شد؛ صندوقی که با هدف تبدیل بخشی از عواید ناشی از فروش نفت و گاز، میعانات گازی و فرآورده‌های نفتی به ثروت‌های ماندگار، مولد و سرمایه‌های زاینده اقتصادی تشکیل شده است و کار اجرایی انجام نمی‌دهد تا مدیران مستحق حقوق‌های چند ده‌میلیونی باشد.

  ریاست آن زمان هیئت عامل صندوق توسعهم ملی را صفدر حسینی برعهده داشت که طبق اسناد و مدارک موجود، از فروردین تا اسفند سال ۹۴ به‌طور میانگین، ۵۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بابت حقوق آن هم فقط از این صندوق دریافت کرده است؛ به‌عبارت دیگر حسینی در سال ۹۴ جمعاً حدود ۶۸۶ میلیون تومان بابت حقوق از صندوق توسعه ملی گرفته بوده است.

  جالب اینکه رئیس مستعفی صندوق توسعه ملی که با حقوق میانگین ماهانه ۵۷ میلیون فقط از یک دستگاه، بعید می‌رسد زندگی‌اش لنگ وام باشد، ۳۰۰ میلیون تومان نیز تسهیلات وام آن هم با نرخ سود چهار درصد دریافت کرده است.

  پس از استعفای صفدر حسینی و دیگر اعضای هیات عامل نیز در جلسه ۲۳ مردادماه ۹۵ هیات امنای صندوق توسعه ملی که به ریاست روحانی تشکیل شد، ۵ عضو جدید هیات عامل صندوق توسعه ملی مطرح و با رای اعضای هیات امناء انتخاب شدند.

  بر این اساس با تصویب هیات امناء احمد دوست حسینی نیز به عنوان رییس جدید هیات عامل صندوق توسعه ملی انتخاب شد.

  بر همین اساس، احمد دوست حسینی رئیس صندوق توسعه ملی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که حقوق جنابعالی باا عنوان ریاست صندوق توسعه ملی چقدر است، گفت: حقوق بندهه براساس مصوبه جدید شورای حقوق دستمزد است. عدد دقیق آن هنوز برای خود بنده نیز مشخص نیست به خاطر اینکه دارند حساب می‌کنند که چقدر است.

  وی در پاسخ به این سؤال که یعنی تا الان به عنوان ریاست صندوق حقوق نگرفته‌اید، تأکید کرد: حقوق گرفته‌ام اما کم و زیاد شده و عدد دقیق آن معلوم نیست.

  رئیس صندوق توسعه ملی در پاسخ به این سؤال که آیا متوسط حقوق‌تان را به ما می‌گویید؟ گفت: نمی‌گویم زیرا شورای حقوق و دستمزد آن را تعیین کرده است لذا طبق آن چیزی که شورای حقوق و دستمزد تصویب کرده ۲۵ درصد قبل است که این سقف حقوق است یعنی حقوق ریاست صندوق را ۷۵ درصد کم کرده‌اند یعنی شورای حقوق و دستمزد میزان حقوق گذشته را شکسته است.

   

  برچسب ها :

  نظرات