آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ , Tuesday 7 July 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 71317
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ فروردین, ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  در پی ادعای مسؤولان که گرفتن عکس سلفی را عامل افزایش تلفات سیل آذربایجان عنوان کردند، رئیس جمهور از پل غله زار بازدید کرد.

  رئیس‌جمهور از پل غله زار بازدید کرد

  حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان به دنبال بالا گرفتن انتقادات مردم از بی‌توجهی روحانی به مناطق سیل‌زده و به منظور بازدید از این مناطق سیل زده پیش از ظهر امروز وارد فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی شد تا پاسخی به انتقادات داده باشد. وی در این سفر ساعتی قبل از پل غله زار بازدید کرد، جایی […]

  حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان به دنبال بالا گرفتن انتقادات مردم از بی‌توجهی روحانی به مناطق سیل‌زده و به منظور بازدید از این مناطق سیل زده پیش از ظهر امروز وارد فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی شد تا پاسخی به انتقادات داده باشد.

  وی در این سفر ساعتی قبل از پل غله زار بازدید کرد، جایی که مسؤولان مدعی بودند گرفتن عکس سلفی عامل اصلی و مهم در افزایش تلفات سیل آذربایجان بوده است.

  روز جمعه وقوع حادثه سیل در بخش‌هایی از استان آذربایجان‌شرقی به ویژه شهرستان‌های عجب‌شیر و آذرشهر منجر به وارد آمدن آسیب‌ها و خسارات فراوان و جان باختن تعدای از هموطنان و مفقودی آنها شد.

  از خسارات مالی تبریز در حاشیه های شهر که منازل ساکنانش به استخر تبدیل شده بود که بگذریم خروش بی رحمانه سیل در رودخانه ها و مسیل‌های شهرستان‌های عجب شیر و آذرشهر که یکی از تلخ ترین حوادث آذربایجان را رقم زد نمی‌توان به راحتی گذشت.

  سیل خروشانی که پر از گل و لای بود و خودروهایی را با مسافران داخلش به کام مرگ کشید.

  خشم سیلاب در شهرهای آذرشهر و عجب شیر به حدی بود که بسیاری از هموطنانمان را مقابل چشمان شهروندان و عزیزان خود به کام مرگ کشید و صحنه هایی دلخراش و جانگداز را از خود به یادگار گذاشت.

  انتشار تصاویر خودروهای مچاله شده و اجساد غرق شده در گل و لای و همچنین تصاویر زیر و رو شدن روستای چنار که بیشترین خسارت جانی و مالی را متحمل شده است دل هر کسی را به درد می آورد.

  انتشار تصاویر دلخراش و وحشتناک از بلعیده شدن خودروها در سیل آذرشهر که از آن به عنوان فاجعه پل غله زار یاد می شود و صدای شیون و فریادهای مردمی که نظاره گر آخرین تقلاهای غرق شدگان در سیل بودند بار دیگر مردم آذربایجان را عزادار کرد، هنوز داغ زخم ها و مظلومیت جان باختگان قطار مرگ را فراموش نکرده بودیم که گردش روزگار داغ دیگری برایمان به ارمغان آورد! با مرگ بیش از ۴۰ نفر از شهروندان آذربایجانی بار دیگر آذربایجان به سوگ نشست.

  بعد از وقوع فاجعه سیل گروه های امدادی هلال احمر، اورژانس، ارتش و سپاه به سمت مناطق سیل زده شتافتند و عملیات برای نجات و جستجوی مفقودین حادثه شروع شد.

  تا به امروز ۳۵ جسد از ۴۲ مفقود این حادثه کشف شده اند که ۱۸ نفر مربوط به عجب شیر و ۱۷ نفر مربوط به آذرشهر است.

  مسئولان ارشد استانی ابتدا اعلام کردند که مردم برای تماشای سیل تجمع کرده و مشغول فیلم‌برداری و انداختن عکس سلفی از سیل بودند که گرفتار سیل شده‌اند!

  تصاویر اولیه به نوعی این گفته مسؤولان را تایید می کرد، ولی رفته رفته با انتشار تصاویر و فیلم ها زوایای دیگری از این فاجعه مشخص شد.

  طبق گزارش‌های مستند دریافتی از شهروندان و همچنین تصاویر موجود، دوربرگردان جاده آذرشهر که اداره کل راه و شهرسازی در وسط رودخانه احداث کرده است عامل گرفتار شدن خودروهایی بود که از این جاده عبور می‌کردند! این در حالی است که مسئولان ذیربط طی مصاحبه های متعدد اعلام می کردند مردم برای تماشای سیل رفته بودند!

  احتمال دارد برخی مشغول فیلمبرداری و انداختن عکس سلفی باشند اما به این نکته توجه کنیم که راه ارتباطی از زیر پل بوده است.

  بر اساس این گزارش دوربرگردان جاده آذرشهر از چند سال پیش  در پل غله زار به علت وقوع تصادفات جاده ای به صورت اجباری به سمت وسط رودخانه سوق داده می شود، این جاده فرعی که غیراستاندارد و غیرکارشناسانه تعبیه شده بود عامل گرفتار شدن اتومبیل‌ها در سیل شد  که در حال گذشتن از جاده بودند.

  حال بار دیگر همانند حادثه قطار مرگ بی تدبیری مسؤولان وزارت راه فاجعه غمباری برای مردم آذربایجان رقم زد.

  در انتها جا دارد سلامی بکنیم به نمایندگان استان در مجلس که سینه خود را سپر کرده و مقابل استیضاح وزیر راه ایستادند! سلام نماینده وزیر و دولت!

   

  برچسب ها :

  نظرات