آوای شمال(طبرستان)
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ , Saturday 6 June 2020
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 71302
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ فروردین, ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۰
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  «هیئت عالی انتخابات» ترکیه درخواست‌ برخی احزاب این کشور برای انحلال نتیجه همه‌پرسی در ترکیه را رد کرد.

  هیئت عالی انتخابات ترکیه درخواست‌ها برای انحلال نتیجه همه‌پرسی در این کشور را رد کرد

  «هیئت عالی انتخابات» ترکیه درخواست‌ها برای انحلال نتیجه همه‌پرسی در این کشور را رد کرد. در حالی که آمارهای غیررسمی نشان می‌دهد که حدود ۵۱٫۲ درصد مردم ترکیه در همه‌پرسی روز یکشنبه از اصلاح قانون اساسی حمایت کرده‌اند و رجب طیب اردوغان نیز پیش از اعلام نتایج رسمی این پیروزی را به طرفداران خود تبریک […]

  «هیئت عالی انتخابات» ترکیه درخواست‌ها برای انحلال نتیجه همه‌پرسی در این کشور را رد کرد.

  در حالی که آمارهای غیررسمی نشان می‌دهد که حدود ۵۱٫۲ درصد مردم ترکیه در همه‌پرسی روز یکشنبه از اصلاح قانون اساسی حمایت کرده‌اند و رجب طیب اردوغان نیز پیش از اعلام نتایج رسمی این پیروزی را به طرفداران خود تبریک گفته است، حزب جمهوری‌خواه ترکیه روز سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای رسماً خواستار ابطال این همه‌پرسی شده بود.

  این درخواست برای شورای عالی انتخابات ترکیه ارسال شده بود. این حزب روز دوشنبه نیز خواستار ابطال این همه‌پرسی شده و اعلام کرده بود که در صورت لزوم، این مسئله را در دادگاه اروپایی حقوق بشر به چالش خواهد کشید.

  مقام‌های انتخاباتی در ترکیه تصمیم گرفتند تا در آخرین لحظه برگه‌های آراء بدون مهر رسمی را نیز مورد تأیید قرار دهند که این مسئله مغایر با قوانین انتخابات ترکیه است.

  “آلف کورون” عضو اتریشی هیئت نظارت کننده شورای اروپا بر همه‌پرسی اصلاح قانون اساسی ترکیه تأکید کرد: قانون‌شکنی احتمالاً موجب تغییر نتایج همه‌پرسی اصلاح قانون اساسی ترکیه شده است.

  این نماینده اتریشی پارلمان اروپا تصریح کرد: این سوءظن وجود دارد که ۲٫۵ میلیون رأی دستکاری شده باشد. این تقریباً واقعیت دارد که قانون تنها اجازه رأی‌گیری به‌روی برگه‌های ممهورشده را می‌دهد ولی مقام‌های ارشد انتخابات تصمیم گرفته‌اند تا برگه‌های رأی بدون مهر رسمی نیز مورد قبول واقع شود و به همین دلیل در ۲٫۵ میلیون رأی دست برده شده است.

  برچسب ها :

  نظرات